Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ: به دنبال جنگ با ایران نیستم

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از مسئول دانستن ایران در حمله به سفارت کشورش در بغداد اعلام کرده بود که تهران باید برای آنچه وی «طراحی و سازماندهی حمله» خواند «بهای سنگینی بپردازد».

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که بلافاصله پس از حمله معترضان عراقی به سفارتخانه کشورش تهران را به سازماندهی این حمله متهم و سپس به پرداخت «بهای سنگین» تهدید کرده بود اعلام کرد که در پی جنگ با ایران نیست.

دونالد ترامپ که در استراحتگاه خود در ایالت فلوریدا به سوال یک خبرنگار در خصوص احتمال وقوع جنگ میان ایران و آمریکا پاسخ می‌داد با تاکید بر این که «من دوست‌دار و خواهان صلح هستم» تصریح کرد: «فکر نمی‌کنم چنین چیزی روی دهد.»

آقای ترامپ در ادامه ضمن تکرار این موضوع که علاقه‌ای به جنگ ندارد و چنین تحولی را میان کشورش با ایران پیش‌بینی نمی‌کند یادآور شد که ایران نیز باید بیش از هر کشور دیگر در جهت صلح حرکت کند.

این سخنان در حالی ایراد می‌شود که تهران در نخستین واکنش به حملات هوایی ارتش آمریکا به مواضع حشد شعبی که زمینه ساز برانگیخته شدن خشم مردم عراق و تعرض حامیان این گروه شبه نظامی به سفارت آمریکا در بغداد شد بمباران پایگاه نیروهی بسیج مردمی عراق را مصداق بارز حمایت از «تروریسم» قلمداد کرده بود.

رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه بلافاصله پس از انتشار خبر حمله معترضان عراقی به سفارت ایالات متحده در بغداد انگشت اتهام را به صورت مستقیم به سوی ایران نشانه رفت و تهران را به سازماندهی و هدایت این حرکت اعتراضی متهم کرد.

ترامپ تهران را به پرداخت «بهای سنگین» تهدید کرد

رئیس جمهوری آمریکا پس از مسئول دانستن ایران در حمله به سفارتخانه کشورش در بغداد اعلام کرده بود که تهران باید برای آنچه وی «طراحی و سازماندهی حمله» خواند «بهای سنگینی بپردازد».

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به حمله به سفارت این کشور در عراق گفت که ایران برای آسیب های مالی و جانی در جریان حمله به هر یک از تاسیسات ایالات متحده «کاملا» مسئول شناخته خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد که ایران برای آسیب های جانی و مالی وارده هزینه سنگینی خواهد پرداخت. وی همچنین در صفحه توئیترش نوشت: «این یک هشدار نیست بلکه یک تهدید است، سال نو مبارک!»

وی همچنین پیش تر ایران را به سازماندهی حمله به سفارت آمریکا در بغداد متهم کرده بود.

دونالد ترامپ همچنین اعلام کرد که سفارت آمریکا در عراق طی ساعات گذشته امن بوده و هم اکنون نیز «امن» است. رئیس جمهوری آمریکا همچنین از برهم صالح، رئیس جمهوری و عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق به خاطر «واکنش سریع» به این حمله تشکر کرد.

وزارت دفاع آمریکا پیش از این در واکنش به حمله معترضان خشمگین به سفارت این کشور در بغداد از اعزام نیروی نظامی کمکی برای حفاظت از این سفارتخانه خبر داده بود.

صدها نفر از معترضان ضمن تجمع در مقابل ساختمان سفارت آمریکا در بغداد به حمله ایالات متحده به مواضع گروه «کتائب حزب الله» اعتراض کردند.

در حمله هوایی اخیر آمریکا به مواضع گروه «کتائب حزب الله» دستکم ۲۵ نفر کشته شدند.

رئیس جمهوری آمریکا هم اکنون برای گذراندن تعطیلات به مارلاگو، اقامتگاه شخصی خود در ایالت فلوریدا رفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به تهدید ترامپ برای حمله به اماکن فرهنگی؛ «جنایت جنگی است»

حمله موشکی به پایگاه نظامیان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد

حمله تازه داعش در عراق؛ دو معترض دیگر در بغداد کشته شدند