حمله موشکی به پایگاه نظامیان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نيروهای نظامی آمریکایی در پایگاه نظامی پیروزی در نزدیکی فرودگاه بغداد
نيروهای نظامی آمریکایی در پایگاه نظامی پیروزی در نزدیکی فرودگاه بغداد   -   کپی رایت  آرشیو خبرگزاری فرانسه

وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد بامداد دوشنبه ۹ دسامبر (۱۸ دسامبر) یک پایگاه نظامیان ایالات متحده آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد مورد اصابت ۴ راکت کاتیوشا قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از مقام‌های امنیتی عراق، شش نفر در جریان این حمله زخمی شده اند که حال دو تن از آن‌ها وخیم است. آسیب دیدگان از اعضای یگان ویژه مبارزه با تروریسم این کشور هستند که از سوی نیروهای آمریکایی آموزش دیده و تجهیز شده‌اند.

ارتش عراق می‌گوید محل شلیک این چهار راکت و موشک‌های دیگری که پس از پرتاب منفجر نشده اند را شناسایی کرده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش کرده در این پایگاه نظامی علاوه بر نظامیان، شماری از دیپلمات‌های آمریکایی هم اقامت دارند.

حمله موشکی بامداد دوشنبه نهمین حمله به اماکن نظامی و دیپلماتیک آمریکایی در عراق در شش هفته اخیر به شمار می‌رود. شش روز پیش پایگاه هوایی عین الاسد که از سوی نیروهایی آمریکایی استفاده می‌شد، مورد حمله موشکی قرار گرفت.

در حالی که هیچ گروهی تا کنون مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است، ایالات متحده شبه نظامیان مورد پشتیبانی ایران را عامل این حملات می‌داند.

بیشتر بخوانید:

واشنگتن چهار روز پیش سه عضو عالی‌رتبه حشد شعبی (بسیج مردمی) عراق را به اتهام مشارکت در سرکوب تظاهرات ضد دولتی این کشور تحریم کرد.

هفته گذشته رسانه‌ها و مقام‌های آمریکایی گزارش‌هایی را مبنی بر افزایش تحرک نیروهای نظامی ایران و شبه نظامیان وابسته به این کشور در خاورمیانه منتشر کردند.