حمله راکتی به یک پایگاه نظامی در کرکوک؛ یک پیمانکار آمریکایی کشته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
حمله راکتی به یک پایگاه نظامی در کرکوک؛ یک پیمانکار آمریکایی کشته شد
کپی رایت  AP

در جریان حمله راکتی روز جمعه به یک پایگاه نظامی در شهر کرکوک عراق یک پیمانکار آمریکایی کشته و چند سرباز زخمی شدند.

ائتلاف مبارزه با داعش در عراق به رهبری ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای گفته است که در جریان این حمله چندین نظامی آمریکایی و چند پرسنل عراقی زخمی شده‌اند.

در بیانیه ائتلاف گفته شده است که نیروهای امنیتی عراقی درباره این حمله تحقیق و به آن پاسخ خواهند داد. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

منبعی ناشناس در پلیس فدرال کرکوک به وب سایت روداو که از سوی کردها اداره می شود گفته است که دو پلیس عراقی در این پایگاه کشته شده‌اند.

یک مقام آمریکایی به شرط ناشناس ماندن به خبرگزاری فرانسه گفته است که دست کم ۳۰ راکت به این پایگاه اصابت کرده است و در جریان این حمله یک انبار مهمات نیز هدف گرفته شده است.

پایگاه «کی ۱» عراق در شهر نفت‌خیز کرکوک در شمال عراق واقع است و نیروهای عراقی و آمریکایی در آنجا مستقر هستند.

از اواخر ماه اکتبر تاکنون نیروهای آمریکایی و ساختمان‌های دپیلماتیک مربوط به نیروهای آمریکایی در عراق مورد حمله راکتی قرار گرفته است. واشنگتن نیروهای مورد حمایت ایران را مسئول این حملات می داند و ایران را متهم به دست داشتن در این حملات می کند.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا اخیرا با تهدید ایران گفته بود که اگر نیروهای آمریکایی در حملات راکتی در عراق زخمی یا کشته شوند، آمریکا به شدت به آن واکنش نشان خواهد داد.

این حملات در شرایطی رخ می دهد که در هفته‌های اخیر خبرهایی از قدرت گرفتن دوباره داعش در عراق به گوش می رسد.