Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آلمان؛ افزایش دو برابری هزینه‌های کمک به خارجیان ظرف ۱۲ سال

 آلمان؛ افزایش دو برابری هزینه‌های کمک به خارجیان ظرف ۱۲ سال
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حدود ۶.۱ میلیارد یورو از این کمک رفاهی به خارجی ها، به افرادی از ۸ کشور پناهجوفرست داده شده است.

آگهی

با افزایش شمار خارجی‌های مهاجر در آلمان، پرداخت کمک‌هزینه‌ها به آنها ظرف ۱۲ سال گذشته دو برابر شده است. بیشتر این مبلغ به پناهجویانی از سوریه، عراق و افغانستان که در آلمان کاری پیدا نمی کنند، پرداخت شده است.

به گزارش روزنامه «اوزنابروکر تسایتونگ» آلمان، میزان کمک‌های رفاهی‌ که اتباع خارجی در سال ۲۰۱۹ میلادی دریافت کرده‌اند، نسبت به سال ۲۰۰۷ دو برابر شده است.

دولت آلمان این ارقام را در پاسخ به پرسش حزب راستگرای افراطی «آلترناتیو برای آلمان» که خواستار مشخص شدن میزان کمک مالی به خارجیان بیکار و پناهجویان شده بود، اعلام کرده است. 

حزب «آلترناتیو برای آلمان» با مانور دادن روی مبالغ پرداخت شده به مهاجران بیکار، در پی آن است که به سیاست‌های مهاجرتی دولت آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان بتازد و رای دهندگان آلمانی را متقاعد کند که مهاجران مشکلی برای کشور هستند و هزینه مالی فراوانی برای آلمان دارند.

برنامه رفاه اجتماعی آلمان موسوم به «هارتس ۴» که در سال ۲۰۰۵ میلادی تصویب شد، همه بیکارانی که آماده کار هستند اما کاری پیدا نمی کنند را تحت پوشش می گیرد و به آنها کمک مالی می کند. این افراد می توانند آلمانی‌های بیکار و پناهجویان جویای کار را شامل شوند که فعالانه دنبال کار هستند و در دوره‌های مهارت‌آموزی شرکت کرده‌اند.

آلمان در سال ۲۰۰۷ مبلغی حدود ۶.۶ میلیارد یورو به خارجی‌های بیکار در آلمان پرداخت کرده است و این رقم در سال ۲۰۱۹ به ۱۲.۶۲ میلیارد یورو رسیده است اما کمی کمتر از ۱۲.۹ میلیارد یورو هزینه شده در سال ۲۰۱۸ است.

حدود ۶.۱ میلیارد یورو از این کمک رفاهی به خارجی ها، به افرادی از ۸ کشور پناهجوفرست داده شده است. حدود ۳.۶ میلیارد یورو به پناهجویان سوری، ۸۴۰ میلیون یورو به پناهجویان عراقی و ۸۱۰ میلیون یورو به پناهجویان افغانستانی داده شده است.

در عوض خانواده‌های آلمانی از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۹ شاهد کاهش در پرداخت‌های رفاهی بوده‌اند. مبلغ کمک‌های رفاهی به بیکاران آلمانی در سال ۲۰۰۷ حدود ۳۰ میلیارد یورو بوده در حالی که این مبلغ در سال ۲۰۱۹ در حدود ۲۲.۱ میلیارد یورو بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«عرب نه لطفا!»؛ جنجال کار ندادن به یک شهروند عرب در آلمان

آلمان از بهار ۲۰۲۰ ویزای بلند مدت «ورزش الکترونیک» صادر می‌کند

افزایش حملات به سیاستمداران در آلمان؛ آیا پای راست افراطی در میان است؟