بچه فیلی که زنده ماند؛ «معجزه کریسمس» در نامیبیا

ELEPHANT-HUMAN RELATIONS AID
ELEPHANT-HUMAN RELATIONS AID Copyright Christophe Pitot Christophe Pitot
Copyright Christophe Pitot
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک نهاد مدنی به نام انجمن «حمایت از روابط فیل‌ها و انسان‌ها» در نامیبیای آفریقا خبر داده که هنوز هم معجزه‌های کریسمس اتفاق می‌افتد. آنها بچه‌ فیلی را در بیابان نامیب به همراه مادرش مشاهده کردند.

آگهی

یک نهاد مدنی به نام انجمن «حمایت از روابط فیل‌ها و آدم‌ها» در نامیبیا در قاره آفریقا با انتشار خبر زنده ماندن یک بچه فیل می‌گوید «هنوز هم معجزه‌های کریسمس اتفاق می‌افتد.»

به گفته انجمن «حمایت از روابط فیل‌ها و آدم‌ها» این معجزه در دل بیابان نامیب اتفاق افتاده؛ جایی که اعضای این نهاد مدنی به حضور یک بچه فیل پی بردند. گرمای شدید بیابان نامیب موجب می‌شود تا اغلب بچه فیل‌ها در همان روزهای نخست تولد تلف شوند. حالا این امیدواری وجود دارد که بچه فیل بتواند تابستان صحرای نامیب را تاب بیاورد. تابستان‌هایی که گاهی دمای هوا در آن تا ۴۵ درجه و بیشتر می‌رسد.

نامیب یک بیابان ساحلی در جنوب آفریقا است. اسم نامیب از ریشهٔ «ناما» به معنی پهناور گرفته شده‌است.

انجمن «حمایت از روابط فیل‌ها و آدم‌ها» از سال ۲۰۰۳ کارش را با هدف حمایت از فیل‌ها و تسهیل روابط جامعه محلی با این گونه جانوری آغاز کرده است. آنها می‌خواهند با به کار بردن انواع روش‌های دوستانه روابط بهتری میان مردم جوامع محلی و فیل‌ها به وجود آورند تا ادامه زیست و حیات این گونه در نامیبیا تسهیل شود. کمبود آب و غذا موجب شده که گاهی فیل‌ها به مناطقی که انسان‌ها در آن زندگی می‌کنند آسیب برسانند. این نهاد مدنی در تلاش است تا با آموزش جوامع محلی و مراقبت از فیل‌ها بتواند به هر دو موضوع رسیدگی کند.

انجمن «حمایت از روابط فیل‌ها و انسان‌ها» همچنین می‌گوید: «شرایط زندگی در صحرای نامیب بسیار سخت است، بنابراین تولد و زنده ماندن یک بچه فیل بسیار معجزه آسا است

این نهاد مدنی در گزارشی مربوط به کشف این بچه فیل به هنگام گشت‌زنی در بیابان نامیب نوشته «در اوایل دسامبر طی یک گشت زنی روزمره با گروهی از داوطلبان به حضور این بچه‌فیل پی بردیم. گمان می‌رود این بچه فیل ماده و عمرش کمتر از دو هفته باشد.»

میزان مرگ و میر بچه‌ فیل‌ها در مناطق جنوبی نامیبیا بسیار زیاد است، به طوری که بیشتر بچه‌‌فیل‌ها نمی‌توانند در شرایط بی‌آبی و بی‌غذایی زنده بمانند.

بیشتر بچه فیل‌هایی که در این بخش به دنیا می‌آیند، طی چند روز پس از تولد می‌میرند اما بارندگی‌های اخیر و فعالیت داوطلبان در این منطقه از جمله دلایلی است که به زنده ماندن این بچه‌فیل کمک کرده است.

به توییتر یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وضعیت اضطراری آب و هوا در استرالیا و اعتراض کنشگران محیط زیست

تحصن طرفداران محیط زیست در وسط میدان تایمز نیویورک

صعود میلیون‌ها نفر از کوه فوجی ژاپن؛ زنگ خطر تبعات محیط زیستی به صدا درآمد