Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیشروی نیروهای ارتش سوریه در استان ادلب با حمایت حملات هوایی روسیه

پیشروی نیروهای ارتش سوریه در استان ادلب با حمایت حملات هوایی روسیه
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش سوریه اعلام کرده است که کنترل بیش از ۲۰ روستا و تپه‌های اطراف را بدست گرفته است و به نزدیکی یکی از ۱۲ پست دیده‌بانی ترکیه در شمال غربی ادلب رسیده است.

آگهی

سربازان ارتش سوریه با حمایت نیروهای روسیه در جریان یک هفته جنگ با شورشیان در منطقه ادلب در شمال غربی سوریه، قادر به پیشروی و عقب زدن شبه نظامیان عمدتا اسلام‌گرا در این منطقه شدند.

این بزرگترین پیشروی نیروهای دولت بشار اسد در ادلب در ۳ ماه گذشته به شمار می رود که به گفته شاهدان و ساکنان این منطقه باعث فرار گسترده غیرنظامیان از مناطق تحت کنترل شورشیان شده است.

حمله وسیع ارتش سوریه به این منطقه با حملات هوایی جت‌های روسی به نواحی روستایی جنوب شرقی استان ادلب که غیرنظامیان نیز در آنجا به سر می برند، همراه بود.

در نتیجه حملات ارتش سوریه و جت‌های روس به روستاها و شهرهای اطراف «معرة النعمان» در جنوب استان ادلب، هزاران نفر از غیرنظامیان از خانه‌های خود گریختند و به مرز ترکیه پناه برده‌اند.

ارتش سوریه اعلام کرده است که کنترل بیش از ۲۰ روستا و تپه‌های اطراف را بدست گرفته است و به نزدیکی یکی از ۱۲ پست دیده‌بانی ترکیه در در مرزهای شمال غربی سوریه این کشور رسیده است.

روز شنبه، جت‌های روسی یک بازار شلوغ در شهر «سراقب» در شرق شهر ادلب را بمباران کردند که در نتیجه آن ۸ نفر کشته و دهها نفر مجروح شدند.

ساکنان منطقه می گویند که در اثر بمباران هوایی بسیاری از روستاهای منطقه متروکه شده‌اند.

محمد رشید، یکی از فعالان محلی می گوید: «بسیاری از روستاها و شهرها در این منطقه به شهر ارواح تبدیل شده‌اند. استراتژی زمین سوخته روسیه به ارتش سوریه در روی زمین کمک کرده است تا بتوانند پیشروی کنند.»

با این حال فرماندهان ارتش بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و ارتش روسیه می گویند که آنها مناطقی که غیرنظامیان ساکنند را بمباران نمی کنند و جنگ آنها علیه القاعده و شبه نظامیان اسلامگراست. هیات تحریر شام (جبهه‌النصره سابق) که تا سال ۲۰۱۶ بازوی القاعده در سوریه به شمار می‌رفت، کنترل قسمت عمده ادلب از جمله مرکز این استان یعنی شهر ادلب را در دست دارد. 

سازمان مراقبت پزشکی وامداد که در ایالات متحده مستقر است می گوید تنها در هفته گذشته دست کم ۸۰ هزار غیرنظامی از مناطق تحت درگیری در سوریه گریخته‌اند.

منطقه ادلب در شمال غربی سوریه جایی است که هزاران نفر از شبه‌نظامیان و خانواده‌هایشان که از بخش‌های دیگر سوریه گریخته‌اند اکنون در آنجا زندگی می کنند. از منطقه ادلب بعنوان آخرین پایگاه مخالفان دولت بشار‌اسد یاد می شود.

جنگ داخلی در سوریه از سال ۲۰۱۱ آغاز شده است و در ۸ سال اخیر بیش از ۴۰۰ هزار کشته و میلیون‌ها آواره بر جای گذاشته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آخرین نبرد در ادلب سوریه؛ هزاران غیرنظامی می‌گریزند

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۱۲ غیرنظامی از جمله ۷ کودک در حملات هوایی روسیه کشته شدند

سفر نخست وزیر سوریه به تهران: ایران از دمشق برای فشار بر آمریکا استفاده می‌کند؟