Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انفجار بمب کنار جاده‌ای در ولسوالی علی‌شیر افغانستان جان ۱۰ غیرنظامی را گرفت

Copyright عکس تزیینی استMassoud Hossaini
Copyright عکس تزیینی است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان بر اثر انفجار بمبی دیگر که در یک دستگاه موتور سیکلت و در نزدیکی یک پاسگاه پلیس در ولایت شمالی بلخ جاسازی شده بود، ۱۸ نفر زخمی شدند

آگهی

انفجار بمبی که در کنار جاده‌ای در ولسوالی علی‌شیر واقع در ولایت شرقی خوست کار گذاشته شده بود روز سه‌شنبه، ۱۷ دسامبر، جان ۱۰ غیرنظامی افغان از جمله سه کودک و دو زن را گرفت.

همزمان بر اثر انفجار بمبی دیگر که در یک دستگاه موتور سیکلت و در نزدیکی یک پاسگاه پلیس در ولایت شمالی بلخ جاسازی شده بود، ۱۸ نفر زخمی شدند. در این انفجار در مزار شریف، ۶ نفر از زخمی‌ها ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی و بقیه غیرنظامی بودند.

اگرچه نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان انگشت اتهام را به سوی طالبان نشانه رفت اما هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

گروه طالبان با بمب‌های کنار جاده‌ای به نظامیان، نیروهای امنیتی و کارکنان دولت را در سراسر افغانستان حمله می‌کنند. غیرنظامیان افغان گاه و بیگاه قربانی بمب‌های کنار جاده‌ای می‌شوند که گروه افراطی طالبان کار می‌گذارند.

افراط گرایان طالبان که بیش از نیمی از کشور افغانستان را در کنترل یا تحت نفوذ خود دارند به همراه افراط گرایان داعش تقریبا هر روز دست به حمله علیه نظامیان و غیرنظامیان افغانستان می‌زنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساندرا کالیگارو: تمام حرفه عکاسی و خبرنگاری خود را مدیون افغانستان هستم

هزار روز دوری از مدرسه؛ یونیسف: دختران افغان سه میلیارد ساعت درسی را از دست داده‌اند

روایت بیوه رهبر داعش از زندگی با ابوبکر بغدادی: تازه زایمان کرده بودم که ۹ زن ایزدی را به خانه آورد