Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اکستازی در باربیکیو؛ پلیس استرالیا نیم تُن مواد مخدر قاچاق را ضبط کرد

اکستازی در باربیکیو؛ پلیس استرالیا نیم تُن مواد مخدر قاچاق را ضبط کرد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس استرالیا، دو مرد را به اتهام قاچاق ۶۴۵ کیلوگرم اکستازی که در باربیکیوهای آلومینیومی جاسازی کرده بودند، بازداشت کرد. این دو بازداشت پس از تحقیقات شش ماهه در سه کشور انجام شد.

آگهی

پلیس استرالیا، دو مرد را به اتهام قاچاق ۶۴۵ کیلوگرم اکستازی که در باربیکیوهای آلومینیومی جاسازی کرده بودند، بازداشت کرد. این دو بازداشت پس از شش ماه تحقیق و زیر نظر گرفتن مظنونان انجام شد. 

نیروی مرزی استرالیا، روز سه‌شنبه ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک مرد ۳۰ ساله اهل کوئینزلند استرالیا و یک تبعه ۳۳ ساله کانادا را به‌دلیل اقدام مجرمانه بازداشت کرده است.

پلیس تاکید کرد که تحقیقات همچنان ادامه دارد و انتظار می‌رود منجر به بازداشت‌های دیگر بیانجامد. پلیس نام دو مردی را که بازداشت شده‌اند فاش نکرد. اگر این دو فرد در دادگاه مجرم شناخته شوند، حداکثر مجازات آن‌ها حبس ابد خواهد بود.

ماموران پلیس مواد مخدر قبرس در ماه ژوئیه گذشته به همکاران خود در استرالیا درباره ارسال احتمالی یک محموله بزرگ اکستازی از شهر لیماسول قبرس به سیدنی اطلاع داده بودند. پلیس استرالیا همچنین اعلام کرد که آژانس جنایی ملی بریتانیا نیز در جریان این تحقیقات بود.

پلیس استرالیا در ۲۰۰ باربیکیوی آلومینیومی بسته‌های جاسازی شده اکستازی را کشف کرد اما اجازه انتقال بسته‌ها به انبارها را داد تا از این طریق و وقتی که مظنونان به سراغ مواد مخدر می آیند آنها را دستگیر کند.

پلیس استرالیا می‌گوید که از این محموله در انباری در شهر سیدنی به مدت سه ماه نگهداری می‌شد و در اواخر اکتبر به انبار دیگر در همان شهر منتقل شد جاییکه مظنون استرالیایی قصد توزیع مواد مخدر را داشت.

مظنون کانادایی نیز که هفته گذشته برای بازرسی از انبار به سیدنی رفته بود روز دوشنبه گذشته در بریزین بازداشت شد. مظنون استرالیایی نیز دوشنبه بازداشت و همزمان ۲۰۴ هزار دلار پول نقد و ۳.۵ کیلوگرم کوکائین نیز ضبط شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اروپا؛ بهشت قاچاقچیان و مصرف کنندگان مواد مخدر

انهدام یک شبکه بین‌المللی قاچاق مواد مخدر در ایتالیا

کشف مزرعه ماری جوانا پشت دوش حمام یک خانه در ایتالیا