Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

باغ وحش نیومکزیکو از گرگ‌های خاکستری مکزیکی در معرض انقراض مراقبت می‌کند

باغ وحش نیومکزیکو از گرگ‌های خاکستری مکزیکی در معرض انقراض مراقبت می‌کند
Copyright Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.Jeff Roberson
Copyright Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گر‌گ‌های خاکستری نادرترین نوع گرگ‌های مکزیکی در آمریکای شمالی محسوب می‌شوند. از سال ۱۹۷۷ برنامه «پرورش در اسارت» برای افزایش جمعیت آن‌ها اجرایی شد.

آگهی

باغ وحش شهر البورکرکی ایالت نیومکزیکوی آمریکا مراسم تولدی برای یکی از سه توله گرگ خاکستری که سالجاری در این مرکز متولد شده‌اند گرفت.

مقام‌های باغ‌وحش بیوپارک البورکرکی گفته‌اند که این توله گرگ در چندین ماه گذشته رشد کرده است و در حال حاضر نسبت به محیط کنجکاوی نشان می‌دهد و اعتماد به‌نفس بیشتری دارد.

این توله‌ها در ماه می به‌ دنیا آمدند و باغ‌ وحش بیوپارک پس از ۱۵ سال پذیرای توله گرگ‌های مکزیکی ‌شد. تا به امروز، در این باغ وحش ۷۲ توله گرگ به‌ دنیا آمده است گرچه همه آن‌ها زنده نماندند. حدود ۳۰ درصد توله گرگ‌های مکزیکی در سال اول زندگی خود می‌میرند.

بیوپارک همچنین از گرگ‌های وحشی آسیب دیده که نیاز به مراقبت پزشکی یا توانبخشی دارند به‌طور موقت نگهداری می‌کند. دو گرگ زخمی در ماه نوامبر از آریزونا و نیومکزیکو به این مرکز منتقل شدند. هر دو این گرگ‌ها به‌دلیل گیر کردن در تله‌ها زخمی شده بودند. پیش‌بینی می‌شود که این دو گرگ پس از مراقبت و توانبخشی بیشتر به زیستگاه خود برگردند.

گر‌گ‌های خاکستری نادرترین نوع گرگ‌های مکزیکی در آمریکای شمالی محسوب می‌شوند. از سال ۱۹۷۷ برنامه «پرورش در اسارت» برای افزایش جمعیت آن‌ها اجرایی شد که این برنامه توانست تا سال ۱۹۹۸ یازده گرگ به این گونه اضافه کند.

یک قلاده گرگ خاکستری مکزیکی

اما جدیدترین بررسی‌ها نشان می‌دهد که دست‌کم ۱۳۱ قلاده گرگ خاکستری مکزیکی در رشته‌ کوه‌های جنوبی نیومکزیکو و آریزونا زندگی می‌کنند. پیش بینی می‌شود حدود ۳۰ قلاده نیز در زیستگاه‌های مکزیک حضور داشته باشند. از سوی دیگر طبق سرشماری این گرگ‌ها در سال ۲۰۱۷، تعداد ۲۴۰ قلاده نیز در برنامه «پرورش در اسارت» زیر نظر هستند.

زیست شناسان معتقدند که جمعیت این نوع گرگ همچنان کم شمار است و نگرانی از به دام افتادن این گونه بسیار زیاد است. مدافعان حیات وحش تخمین می‌زنند که در چهار سال گذشته ۱۳ قلاده گرگ در تله‌ها گرفتار شده‌اند که سه مورد آن در سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حراج شیرها در باغ وحشی در پاکستان؛ قیمت پایه: حدود ۷۰۰ دلار آمریکا

تصاویر شیرهای گرسنه در سودان، کارزار اینترنتی برای نجات آنها را داغ کرد

بحران گرسنگی در ونزوئلا: حیوانات باغ‌وحش «دزدیده و خورده شده‌اند»