Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جودو؛ رقابت های مسترز چین با درخشش ورزشکاران ژاپنی استارت خورد

مسابقات جودو مسترز چین
مسابقات جودو مسترز چین
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ریوجو ناگایاما که دو سال پیش نیز فاتح رقابت های مسترز شده بود در فینال مبارزات دسته منهای ۶۰ کیلوگرم مردان فرانچسکو گاریگوس از اسپانیا را در کم تر از دو دقیقه با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و عنوان بهترین جودوکار مرد روز نخست را نیز از آن خود کرد.

آگهی

نخستین روز از رقابت های مسترز جودو در شهر چینگ‌دائو چین با درخشش ریوجو ناگایاما، ورزشکار ژاپنی همراه بود. ناگایاما که به خوبی خود را برای مهم ترین تورنمنت فصل آماده کرده بود کلیه رقبا را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و مدال ارزشمند طلای مسابقات را بر گردن انداخت.

بهترین جودوکار مرد

ورزشکار ژاپنی که دو سال پیش نیز فاتح رقابت های مسترز شده بود در فینال مبارزات دسته منهای ۶۰ کیلوگرم مردان فرانچسکو گاریگوس از اسپانیا را در کم تر از دو دقیقه با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و عنوان بهترین جودوکار مرد روز نخست را نیز از آن خود کرد.

ریوجو ناگایاما پس از دریافت مدال طلای خود از دستان رئیس هیئت داوران فدراسیون جهانی جودو گفت: «من از کودکی رویای پیروزی در جودو با امتیاز ایپون را در سر داشتم و در این تورنمنت نیز برای کسب این نوع پیروزی آماده بودم. بسیار خوشحالم که تماشاگران را با مبارزات خودم به وجد آوردم.»

بهترین جودوکار زن

دیستریا کراسنیکی، جودوکار کوزوویی عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست را از آن خود کرد. کراسنیکی که به تازگی در رقابت های قهرمانی جهان صاحب مدال برنز شده بود در این تورنمنت با درخششی فوق العاده به مدال طلا دست یافت.

جودوکار کوزوویی در فینال مبارزات وزن منهای ۴۸ کیلوگرم با غلبه بر حریفی از مغولستان ضمن کسب مدال زرین مسابقات از عنوان قهرمانی خود در مسابقات مسترز دفاع کرد.

دیستریا کراسنیکی پس از دریافت مدال طلا از دستان خزانه دار کل فدراسیون جهانی جودو گفت: «سال بسیار خوبی را پشت سر گذاشتم زیرا در مسابقات جهانی برای نخستین بار در رده بزرگسالان صاحب مدال شدم. این موفقیت برایم فوق العاده بود و قدر آنرا به خوبی می دانم. باید از مربی خودم برای تمام کمک هایش تشکر کنم. همچنین از هم تیمی هایم نیز تشکر می کنم که به من برای حضور در این مسابقات مهم بسیار کمک کردند. باز هم می گویم که امسال بهترین سال ورزشی من بود.»

دومین مدال طلای ژاپن

مدال طلای مبارزات دسته منهای ۵۲ کیلوگرم زنان به آی شیشیمه، جودوکار ژاپنی تعلق گرفت. شیشیمه در فینال این وزن اماندین بوشار فرانسوی را شکست داد که در مسابقات جهانی بر اوتا آبه، جودوکار سرشناس ژاپنی غلبه کرده بود.

نخستین مدال طلا برای کاروان ایتالیا

مانوئل لومباردو، جودوکار ایتالیایی در رقابت های وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان با غلبه بر خرلن گانبولد، حریف مغولی ضمن کسب مدال طلا بزرگترین موفقیت ورزشی خود را به ثبت رساند.

کره شمالی از مدال طلا بی نصیب نماند

جین آ کیم، جودوکار زن کره شمالی در کمال شگفتی در میان بهترین ورزشکاران وزن منهای ۵۷ کیلوگرم جهان به مدال طلا دست یافت. او در فینال این وزن از سد حریف ژاپنی گذشت.

بهترین فن

بهترین فن نخستین روز رقابت های مسترز چینگ‌دائو را دیورا کلدییورووا، جودوکار زن ازبکستانی در مبارزه رده بندی وزن منهای ۵۲ کیلوگرم به اجرا درآورد که برایش مدال برنز را به همراه داشت.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ درخشش نمایندگان فرانسه و هلند در روز پایانی مسترز چین

جودو؛ ژاپنی‌ها با چهار مدال طلا گرند اسلم اوساکا را آغاز کردند

ادامه درخشش زنان ایرانی در بازی‌های آسیایی؛ کسب مدال در دوچرخه‌سواری، قایقرانی و تکواندو