جودو؛ رقابت های مسترز چین با درخشش ورزشکاران ژاپنی استارت خورد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
مسابقات جودو مسترز چین
مسابقات جودو مسترز چین

نخستین روز از رقابت های مسترز جودو در شهر چینگ‌دائو چین با درخشش ریوجو ناگایاما، ورزشکار ژاپنی همراه بود. ناگایاما که به خوبی خود را برای مهم ترین تورنمنت فصل آماده کرده بود کلیه رقبا را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و مدال ارزشمند طلای مسابقات را بر گردن انداخت.

بهترین جودوکار مرد

ورزشکار ژاپنی که دو سال پیش نیز فاتح رقابت های مسترز شده بود در فینال مبارزات دسته منهای ۶۰ کیلوگرم مردان فرانچسکو گاریگوس از اسپانیا را در کم تر از دو دقیقه با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و عنوان بهترین جودوکار مرد روز نخست را نیز از آن خود کرد.

ریوجو ناگایاما پس از دریافت مدال طلای خود از دستان رئیس هیئت داوران فدراسیون جهانی جودو گفت: «من از کودکی رویای پیروزی در جودو با امتیاز ایپون را در سر داشتم و در این تورنمنت نیز برای کسب این نوع پیروزی آماده بودم. بسیار خوشحالم که تماشاگران را با مبارزات خودم به وجد آوردم.»

بهترین جودوکار زن

دیستریا کراسنیکی، جودوکار کوزوویی عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست را از آن خود کرد. کراسنیکی که به تازگی در رقابت های قهرمانی جهان صاحب مدال برنز شده بود در این تورنمنت با درخششی فوق العاده به مدال طلا دست یافت.

جودوکار کوزوویی در فینال مبارزات وزن منهای ۴۸ کیلوگرم با غلبه بر حریفی از مغولستان ضمن کسب مدال زرین مسابقات از عنوان قهرمانی خود در مسابقات مسترز دفاع کرد.

دیستریا کراسنیکی پس از دریافت مدال طلا از دستان خزانه دار کل فدراسیون جهانی جودو گفت: «سال بسیار خوبی را پشت سر گذاشتم زیرا در مسابقات جهانی برای نخستین بار در رده بزرگسالان صاحب مدال شدم. این موفقیت برایم فوق العاده بود و قدر آنرا به خوبی می دانم. باید از مربی خودم برای تمام کمک هایش تشکر کنم. همچنین از هم تیمی هایم نیز تشکر می کنم که به من برای حضور در این مسابقات مهم بسیار کمک کردند. باز هم می گویم که امسال بهترین سال ورزشی من بود.»

دومین مدال طلای ژاپن

مدال طلای مبارزات دسته منهای ۵۲ کیلوگرم زنان به آی شیشیمه، جودوکار ژاپنی تعلق گرفت. شیشیمه در فینال این وزن اماندین بوشار فرانسوی را شکست داد که در مسابقات جهانی بر اوتا آبه، جودوکار سرشناس ژاپنی غلبه کرده بود.

نخستین مدال طلا برای کاروان ایتالیا

مانوئل لومباردو، جودوکار ایتالیایی در رقابت های وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان با غلبه بر خرلن گانبولد، حریف مغولی ضمن کسب مدال طلا بزرگترین موفقیت ورزشی خود را به ثبت رساند.

کره شمالی از مدال طلا بی نصیب نماند

جین آ کیم، جودوکار زن کره شمالی در کمال شگفتی در میان بهترین ورزشکاران وزن منهای ۵۷ کیلوگرم جهان به مدال طلا دست یافت. او در فینال این وزن از سد حریف ژاپنی گذشت.

بهترین فن

بهترین فن نخستین روز رقابت های مسترز چینگ‌دائو را دیورا کلدییورووا، جودوکار زن ازبکستانی در مبارزه رده بندی وزن منهای ۵۲ کیلوگرم به اجرا درآورد که برایش مدال برنز را به همراه داشت.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید