یک هواپیمای ارتش شیلی با ۳۸ سرنشین در مسیر قطب جنوب ناپدید شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
یک هواپیمای ارتش شیلی با ۳۸ سرنشین در مسیر قطب جنوب ناپدید شد

یک فروند هواپیمای نظامی متعلق به ارتش شیلی با ۳۸ سرنشین در مسیر قطب جنوب ناپدید شد.

نیروی هوایی شیلی با اعلام خبر گفته است که این هواپیما حدود ساعت ۱۶ و ۵۵ دقیقه به وقت محلی در روز دوشنبه ۱۸ آذر از فرودگاهی در شهر پونتا آرِناس به پرواز درآمده و تماس آن با برج مراقبت حدود یک ساعت و ۱۸ دقیقه بعد قطع شده است. پونتا آرِناس در سه هزار کیلومتری جنوب پایتخت، سانتیگو واقع شده است.

این هواپیما از نوع هرکولس سی-۱۳۰ که برای انجام عملیات پشتیبانی لجستیکی عازم پایگاه هوایی ادواردو فری در قطب جنوب بود، ۱۷ خدمه و ۲۱ مسافر دارد که سه تن از آنها غیرنظامی هستند. مسافران این هواپیما کارشناسانی بودند که قرار بود یک خط لوله نفتی شناور را که به پایگاه شیلی در قطب سوخت‌رسانی می‌کرد، بازرسی کنند.

نیروی هوایی و دریایی شیلی عملیات جستجو و نجات را از نخستین ساعات واقعه با کشتی و هواپیما آغاز کرده است.

سباستین پینیه‌را، رئیس جمهوری شیلی ضمن اظهار تأسف از این رویداد در توییتر نوشت که اوضاع را از پایگاه هوایی سریلوس در سانتیاگو دنبال می‌کند.

هواپیما به مقصد نرسیده است

نیروی هوایی شیلی در آخرین بیانیه خود در نخستین ساعات بامداد سه‌شنبه اعلام کرد که هواپیمای ناپدید شده این کشور به مقصد نرسیده است. خبرگزاری افه اسپانیا با نقل بیانیه نیروی هوایی شیلی نوشت که این هواپیما برای حداکثر هفت ساعت پرواز سوخت داشته و بنابراین در این لحظه در هر کجا که باشد موتورش خاموش شده است.

هواپیمای هرکولس شیلی قرار بود در ساعت ۴۰ دقیقه بامداد سه‌شنبه به وقت محلی (۳ و ۴۰ دقیقه به وقت اروپای مرکزی) در فرودگاه مقصد به زمین بنشیند.

به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندید