آتش سوزی کارخانه‌ای در دهلی نو بیش از ۵۰ کشته برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
آتش‌سوزی در کارخانه ای در دهلی نو
آتش‌سوزی در کارخانه ای در دهلی نو   -   کپی رایت  AP

آتش‌سوزی در کارخانه‌ای در دهلی نو، پایتخت هند جان دست کم ۵۸ نفر را گرفت. منابع پلیس آمار ارائه شده از شمار قربانیان این حادثه را موقتی اعلام و تاکید کرده‌اند که تعداد کشته شدگان احتمالا در ساعات آینده افزایش خواهد یافت.

حادثه در ساعات ابتدایی بامداد روز یکشنبه در یک محله قدیمی واقع در شمال پایتخت هند روی داد. معاون رئیس پلیس محله ای که آتش سوزی در آن صورت گرفته پیش از این شمار کشته شدگان را ۴۳ نفر اعلام و تصریح کرده بود که دست کم شانزده نفر نیز در جریان این حادثه مجروح شده‌اند.

قربانیان اغلب کارگرانی بودند که داخل ساختمان پنج طبقه کارخانه به خواب رفته بودند. نارندرا مودی، نخست وزیر هند در نخستین واکنش به این حادثه اعلام کرده است که مقامات و مسئولان محلی کلیه امکانات موجود را برای مهار آتش سوزی و کنترل اوضاع به کار برده‌اند.

یک مامور آتش نشانی حاضر در محل به خبرگزاری فرانسه گفت که دست کم ۵۰ نفر تاکنون توسط نیروهای امدادی از ساختان کارخانه تخلیه شده اند. به گفته این مامور آتش نشانی عملیات اطفاء حریق به پایان رسیده و نیروهای امدادی همچنان در حال کمک رسانی و تخلیه حادثه دیدگان هستنند.

کارخانه ای که دچار آتش سوزی شده در محله ای تجاری و مملوء از مغازه و کارگاه های کوچک موسوم به «سادار بازار» واقع شده که با توجه به راه ها و کوچه های باریک منتهی به آن، دسترسی به محل حادثه برای امدادرسانان با دشواری‌هایی همراه بود.

به گفته نیروهای امدادی، اجناسی با قابلیت اشتعال بالا از جمله کیف مدارس و ادوات بسته بندی به گسترش آتش سوزی دامن زده است. علت اصلی این آتش سوزی هنوز مشخص نیست.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید