Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیراهن پله در حراجی تورین ۳۰ هزار یورو فروخته شد

پیراهن پله در حراجی تورین
پیراهن پله در حراجی تورین Copyright خبرگزاری فرانسه
Copyright خبرگزاری فرانسه
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پله این پیراهن را برای آخرین بار ژوئیه سال ۱۹۷۱ در جریان مسابقه تیم ملی کشورش با یوگسلاوی سابق در استادیوم مارکانای شهر ریو دو ژانیرو به تن کرده بود.

آگهی

پیراهن پله،‌ اسطوره برزیلی فوتبال جهان در جریان یک حراجی در شهر تورین ایتالیا به مبلغ ۳۰ هزار یورو فروخته شد. پله این پیراهن را در آخرین بازی خود برای تیم ملی برزیل به تن کرده بود.

این پیراهن شماره ۱۰ که اسطوره برزیلی فوتبال جهان برای آخرین بار ژوئیه سال ۱۹۷۱ در جریان مسابقه تیم ملی کشورش با یوگسلاوی سابق در استادیوم مارکانای شهر ریو دو ژانیرو به تن کرده بود در حراجی پوشاک و وسائل ورزشی شهر تورین متقاضیان زیادی داشت و در نهایت به قیمت ۳۰ هزار یورو به فروش رسید.

این حراجی را شرکت ایتالیایی بولافی در تورین تدارک دیده بود که روز پنجشنبه در این شهر برگزار شد و نقطه اوج آن فروش پیراهن اسطوره فوتبال جهان بود.

از دیگر لحظات برجسته این حراجی همچنین می توان به فروش پیراهن زرد فاتح مسابقات دوچرخه سواری «تور دو فرانس» در سال ۱۹۵۲ اشاره کرد که بر تن فائوستو کوپی،‌ رکابزن نامدار ایتالیایی رفته بود.

در این حراجی همچنین یک پیراهن آبی رنگ و کمیاب باشگاه یوونتوس که لوچانو سپینوسی،‌ اسطوره سابق فوتبال ایتالیا سال ۱۹۷۱ آنرا در فینال اینتر-سیتیز فیرز کاپ (مسابقاتی که بعدها تبدیل به جام یوفا و سپس لیگ اروپا شد) به تن کرده بود به قیمت ۹ هزار و چهارصد یورو به فروش رسید.

فروش پیراهن شماره ۱۰ دیه گو مارادونا در باشگاه ناپولی به قیمت ۷ هزار و پانصد یورو و نیز چوب بیسبالی که مایکل جردن، اسطوره بسکتبال آمریکا در معدود تجربه خود در این ورزش از آن استفاده کرده بود به قیمت ۴۲۵ یورو از جمله دیگر بخش‌های جذاب حراجی ورزشی شهر تورین بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای جنجالی هوادار پرسپولیس: عیسی آل‌‌کثیر گولم زد

ایتالیایی خوش‌شانس با ۱۰۰ یورو برنده تابلوی یک میلیون یورویی پیکاسو شد

ماردونا و پله مقابل هم در یک مسابقه دوستانه