وزیر خارجه اسرائیل: امیدوارم کوربین در انتخابات بریتانیا شکست بخورد

وزیر خارجه اسرائیل: امیدوارم کوربین در انتخابات بریتانیا شکست بخورد
Copyright عکس ها از رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر حزب کارگر بریتانیا سال گذشته گفته بود که در صورت پیروزی و رسیدن به سمت نخست‌وزیری، کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

آگهی

اسرائیل کاتز، وزیر خارجه اسرائیل روز پنج‌شنبه ابراز امیدواری کرد که جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا در انتخابات پارلمانی این کشور شکست بخورد.

وزیر خارجه اسرائیل در سخنان خود به طرح اتهام یهودی ستیزی علیه جرمی کوربین اشاره کرد.

موضع گیری اسرائیل کاتز علیه جرمی کوربین در حالی صورت می‌گیرد که رهبران اسرائیل تاکنون با وجود نگرانی یهودیان بریتانیا از احتمال پیروزی حزب کارگر، چندان درباره انتخابات پارلمانی بریتانیا سخنی نگفته بودند.

جرمی کوربین سابقه زیادی در دفاع از حقوق فلسطینیان دارد و برخی از رسانه‌ها در بریتانیا گزارش داده‌اند که برخی از یهودیان این کشور در صورت پیروزی جرمی کوربین قصد دارند از بریتانیا مهاجرت کنند.

من در انتخابات داخلی [کشورهای دیگر] دخالت نمی کنم اما شخصا امیدوارم که او [جرمی کوربین] با این موج یهودی ستیزی انتخاب نشود.
اسرائیل کاتز
وزیر خارجه اسرائیل

انتخابات پارلمانی بریتانیا قرار است پنج‌شنبه آینده ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) برگزار شود و به گفته اسرائیل کاتز، کشورش با لندن در مورد آینده همکاری‌های اطلاعاتی و امنیتی دو کشور در صورت پیروزی حزب کارگر گفتگو نکرده است.

وزیر خارجه اسرائیل در یک مصاحبه رادیویی در مورد انتخابات پیش رو در بریتانیا گفت: «من در انتخابات داخلی [کشورهای دیگر] دخالت نمی‌کنم اما شخصا امیدوارم که او [جرمی کوربین] با این موج یهودی ستیزی انتخاب نشود.»

حزب کارگر بریتانیا تاکنون به سخنان وزیر خارجه اسرائیل واکنشی نشان نداده است.

جرمی کوربین در حالی به یهودی ستیزی متهم می‌شود که این ادعا را رد کرده است. او با این حال بابت کم کاری در مبارزه با یهودی ستیزی در حزب کارگر عذرخواهی کرده است.

رهبر حزب کارگر بریتانیا سال گذشته گفته بود که در صورت پیروزی و رسیدن به سمت نخست‌وزیری، کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت. او یکشنبه گذشته نیز در جریان یکی از سخنرانی‌های انتخاباتی خود وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات، نظارت بر برنامه صادرات اسلحه به اسرائیل را افزایش خواهد داد تا بریتانیا تنش بین فلسطینیان و اسرائیل را افزایش ندهد.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حزب محافظه‌کار بریتانیا به رهبری بوریس جانسون، نخست‌وزیر این کشور از حزب کارگر پیش افتاده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جای خالی جانسون را در مناظره انتخاباتی قالب یخ پُر کرد

چرا حیات سیاسی نتانیاهو به جنگ غزه و حتی گسترش آن در منطقه گره خورده است؟

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش