ترامپ: حکومت ایران هزاران نفر از مردمش را می‌کشد، جهان باید متوجه باشد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
ترامپ: حکومت ایران هزاران نفر از مردمش را می‌کشد، جهان باید متوجه باشد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه با محکوم کردن کشتار معترضان در ایران، خواستار توجه جامعه جهانی به وضعیت این کشور شد.

آقای ترامپ که برای شرکت در اجلاس هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به لندن سفر کرده است در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره اعتراضات در ایران گفت: «ایران احتمالا، همین حالا که ما داریم صحبت می‌کنیم، هزاران نفر از مردمش را می‌کشد. به همین دلیل هم اینترنت را قطع کردند تا مردم نتوانند ببینند که چه اتفاقی دارد می‌افتد.»

در پی افزایش ناگهانی قیمت بنزین در ایران، شهروندان معترض به این تصمیم در صدها شهر این کشور به خیابان‌ها ریختند. در جریان این اعتراضات، طبق آمار موجود، صدها نفر کشته شدند.

بیشتر بخوانید: ناآرامی‌های ایران؛ نخستین واکنش ترامپ به سرکوب اعتراض‌ و قطع اینترنت

رئیس جمهوری ایالات متحده درباره موج سرکوب اعتراضات در ایران افزود: « تنها تعداد کمی کشته نشدند که همین هم بد است... شمار زیادی جان خود را از دست داده اند که واقعا بد است... اتفاق وحشتناکی است و دنیا باید متوجه آن باشد.»

از زمان خروج واشنگتن از برجام بازگشت و تشدید تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران، وضعیت اقتصادی این کشور به شدت وخیم شده است. دولت ترامپ می‌گوید هدف از تشدید فشار بر جمهوری اسلامی، تغییر نظام نیست بلکه حکومت ایران باید رویه بین‌المللی و داخلی خود را عوض کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

منابع بیشتر • رویترز