قرعه‌کشی یورو۲۰۲۰؛ آلمان، فرانسه و پرتغال در گروه مرگ قرار گرفتند

قرعه‌کشی یورو۲۰۲۰؛ آلمان، فرانسه و پرتغال در گروه مرگ قرار گرفتند
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با انجام قرعه کشی مسابقات یورو ۲۰۲۰ مشخص شد که ایتالیا و ترکیه بازی افتتاحیه را در رم برگزار می‌کنند و در گروه مرگ نیز آلمان و فرانسه و پرتغال حضور دارند.

آگهی

با انجام قرعه کشی مسابقات یورو ۲۰۲۰ در بخارست رومانی مشخص شد که ایتالیا و ترکیه بازی افتتاحیه را در رم برگزار می‌کنند و در گروه مرگ نیز آلمان و فرانسه و پرتغال حضور دارند.

در مراسم قرعه‌کشی، ۲۰ تیمی که به مرحله نهایی صعود کردند حریفانشان را شناختند و ۱۶ تیم دیگر حاضر در پلی‌آف امیدوار هستند تا چهار سهمیه دیگر را به دست آورند و به تیم‌های دیگر بپیوندند.

در گروه A این دوره از مسابقات ایتالیا با سوئیس، ترکیه و ولز همگروه است. بازی‌های این گروه در شهرهای رم و باکو برگزار می‌شود.

در گروه B، تیم‌‌های بلژیک، روسیه، دانمارک و فنلاند حضور دارند. بازی‌های این گروه در شهرهای سن پترزبورگ و کپنهاگ برگزاری می‌شود.

در گروه C، اوکراین، هلند، اتریش به رقابت می‌پردازند و تیم نخست از گروه بلاروس، گرجستان، مقدونیه و کوزوو به این تیم‌ها می‌پیوندند. بازی‌های این گروه در شهرهای آمستردام و بخارست برگزار می‌شود.

گروه D، تیم انگلیس با تیم‌های کرواسی، جمهوری چک همگروه شده است و و تیم نخست از گروه اسکاتلند، اسرائیل، نروژ و صربستان نیز به سه تیم دیگر می‌پیوندد. بازی‌های این گروه در شهرهای لندن و گلاسکو برگزار می‌شود.

گروه E که سرگروه آن اسپانیا است تیم‌های لهستان، سوئد حضور دارند و و تیم نخست از گروه بوسنی، ایرلند شمالی، اسلوواکی و ایرلند جنوبی به این گروه اضافه می‌شود. بازی‌های این گروه در شهرهای بیلبائو و دوبلین برگزار می‌شود.

گروه مرگ را می‌توان گروه F نامید که در آن آلمان، فرانسه، پرتغال با یکدیگر همگروه هستند و و تیم نخست از گروه ایسلند، بلغارستان، مجارستان و رومانی به آن‌ها می‌پیوندد. بازی‌های این گروه در شهرهای مونیخ و بوداپست برگزار می‌شود.

بازی‌های یورو ۲۰۲۰ برخلاف دوره‌های قبل، در یک یا دو کشور متمرکز نیست بلکه در ۱۲ کشور اروپایی برگزار خواهد شد. شش تیم ایتالیا، دانمارک، هلند، انگلیس، اسپانیا و آلمان بازی‌های مرحله گروهی خود را که از دوازدهم ژوئن (۲۳ خرداد) شروع می‌شود در خانه برگزار می‌کنند.

مراسم قرعه کشی یورو ۲۰۲۰
مراسم قرعه کشی یورو ۲۰۲۰
مراسم قرعه کشی یورو ۲۰۲۰
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقدماتی یورو ۲۰۲۰؛ پیروزی قاطع فرانسه و انگلستان، نزدیک شدن رونالدو به رکورد دایی

تیم های مرحله مقدماتی رقابت های یورو ۲۰۲۰ حریفان خود را شناختند

از «دیوانگی» تا «سبک‌سری نگران‌کننده»؛ واکنش‌ها به اظهارات ماکرون در باره اعزام نیرو به اوکراین