ترامپ رئیس‌جمهوری قدر‌قدرت با مهارت‌های راکی، جنگجو و خودشیفته؟

ترامپ رئیس‌جمهوری قدر‌قدرت با مهارت‌های راکی، جنگجو و خودشیفته؟
Copyright  عکس از صفحه توئیتر دونالد ترامپ
نگارش از یورونیوز فارسی

مخالفان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا انتشار این عکس دستکاری شده را نشانه «خودشیفتگی» و «توهم» دونالد ترامپ دانسته اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه تصویری دستکاری شده از خود را با بدن عضلانی راکی بالبوآ، شخصیت فیلم های «راکی» در صفحه توئیترش منتشر کرد. این توئیت تاکنون بیش از ۱۵۳ هزار بار بازنشر (ریتوئیت) شده است و بیش از ۵۱۳ هزار نفر نیز آن را لایک کرده اند.

طرفداران رئیس جمهوری جمهوریخواه آمریکا در توئیتر ضمن استقبال از این تصویر از دونالد ترامپ به عنوان «جنگجویی در کاخ سفید» و «قهرمان» خود ستایش کرده اند.

در مقابل مخالفان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا انتشار این عکس دستکاری شده را نشانه «خودشیفتگی» و «توهم» دونالد ترامپ دانسته اند.

سیلوستر استالونه، بازیگر برنده جایزه گولدن گلوب نقش راکی بالبوآ را در فیلم‌های «راکی» ایفا کرده است. این هنرپیشه آمریکایی در سال ۲۰۱۶ در جریان رقابت انتخاباتی دونالد ترامپ با هیلاری کلینتون در مصاحبه ای گفته بود: «من عاشق دونالد ترامپ هستم.»

برخی از تحلیلگران سیاسی انتشار این عکس دستکاری شده را حاوی پیامی از سوی رئیس جمهوری آمریکا می دانند. آنها بر این باور هستند که دونالد ترامپ با انتشار این عکس همزمان با تحقیقات برای استیضاح او در مجلس نمایندگان قصد دارد نشان دهد که برای مبارزه با دموکرات ها آماده است.

گروهی دیگر از صاحبنظران نیز بر این باور هستند که انتشار این تصویر واکنشی به شایعاتی است که هفته گذشته در مورد وضع جسمانی دونالد ترامپ در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود.

برخی از کاربران شبکه های اجتماعی هفته گذشته پس از آنکه دونالد ترامپ به طور غیرمنتظره برای کنترل وضع سلامت خود به بیمارستان مراجعه کرد از احتمال «سکته قلبی» او سخن گفته بودند.

مطالب مرتبط