Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تلاش دولت ایران برای افزایش ۳۰ درصدی درآمد مالیاتی در سال ۱۳۹۹

تلاش دولت ایران برای افزایش ۳۰ درصدی درآمد مالیاتی در سال ۱۳۹۹
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اطلاعات منتشر شده از پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ که دولت ایران قصد دارد تا ۱۰ روز دیگر آن را تقدیم مجلس کند، حکایت از پیش‌بینی رشد ۳۰ درصد درآمدهای مالیاتی دولت دارد.

آگهی

اطلاعات منتشر شده از پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ که دولت ایران قصد دارد تا ۱۰ روز دیگر آن را به مجلس این کشور ارائه کند، حکایت از پیش‌بینی رشد ۳۰ درصد درآمدهای مالیاتی دارد.

خبرگزاری فارس با انتشار جزئیاتی از پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ اعلام کرد که منابع قابل تحقق دولت در سال آینده حدود ۴۲۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که در مقایسه با قانون بودجه سال جاری حدود ۶ درصد کمتر است.

بر پایه این گزارش، دولت ایران برآورد درآمدی خود را برای سال آینده ۲۴ درصد افزایش داده که این رشد با افزایش ۳۰ درصدی درآمدهای مالیاتی و ۱۳۹ درصدی درآمدهای گمرکی محقق خواهد شد.

خبرگزاری فارس همچنین مدعی شده که منابع حاصل از صادرات نفت در این لایحه ۱۲۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که ضمن رشد ۱۰۰ درصدی در مقایسه با سال جاری، تحقق آن نیازمند صادرات روزانه ۸۷۰ هزار بشکه نفت به نرخ ۵۰ دلار است. این گزارش تاکید کرده که «این رقم در صورت نهایی شدن، با توجه به عملکرد صادرات نفت در سال جاری، صرفا برای تراز کردن بودجه و پنهان نگه داشتن کسری بودجه خواهد بود.»

مطابق اطلاعات منتشر شده از پیش‌نویس لایحه بودجه دولت ایران، بودجه عمرانی این کشور نیز در سال آینده با ۳۹ درصد رشد به ۶۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

در همین حال محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران نیز اعلام کرد که مطابق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت ولی بودجه شرکت‌های دولتی تنها ۹ درصد رشد خواهد کرد.

دولت ایران پیش‌تر اعلام کرده بود که با هدف مقابله با تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه این کشور، به ویژه در بخش صادرات نفت، وابستگی خود به درآمدهای نفتی را در سال آینده به صفر خواهد رساند.

بیشتر بخوانید:بودجه ۹۸ ایران زیر فشار نفت ارزان؛ بلاتکلیفی کسری درآمد ۴۰ هزار میلیارد تومانی

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توان نهادهای زیر نظر رهبر ایران برای جبران کسری بودجه دولت چقدر است؟

کسری بودجه بی‌سابقه دولت ایران؛ ۴۱ درصد درآمدها محقق نشد

هزینه خانوارهای شهری در ایران طی دو سال گذشته ۲ برابر و در دو دهه پیش ۳۸ برابر شد