Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ادامه نوسان نرخ دلار؛ بانک مرکزی ایران صادرکنندگان را متهم کرد

ادامه نوسان نرخ دلار؛ بانک مرکزی ایران صادرکنندگان را متهم کرد
Copyright عکس از سایت رسمی بانک مرکزی ایران
Copyright عکس از سایت رسمی بانک مرکزی ایران
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با ادامه نوسان نرخ دلار در بازار ایران، بانک مرکزی ایران صادرکنندگان را متهم به سوء استفاده از «جو روانی» پس از افزایش قیمت بنزین کرد.

آگهی

همزمان با ادامه نوسان نرخ دلار در بازار ایران، بانک مرکزی این کشور صادرکنندگان را متهم به سوء استفاده از «جوّ روانی» پس از افزایش قیمت بنزین کرد.

پس از آن که نرخ فروش دلار آزاد در جریان معاملات روز دو‌شنبه تا ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان صعود کرد، بانک مرکزی ایران در آغاز داد و ستدهای روز سه‌شنبه ضمن افزایش ۳۰۰ تومانی بهای عرضه رسمی ارز در سامانه سنا، صادرکنندگان را عامل نوسان‌های دو هفته اخیر بازار ارز معرفی کرد.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران با انتشار سومین یادداشت متوالی خود در واکنش به نوسان قیمت ارز طی ۱۰ روز گذشته مدعی شد: «آنچه که این روزها در بازار ارز می‌بینیم عمدتاً ناشی از نحوه عملکرد برخی از صادرکنندگانی است که به سبب جو روانی ناشی از افزایش نرخ بنزین و حوادث بعد از آن و شروع تسویه حساب‌های تجار با خارجیان در پایان سال میلادی، تلاش می‌کنند با تعلل، ارزهای صادراتی خود را با نرخ‌هایی بالاتر عرضه نمایند.»

بدین ترتیب همزمان با عرضه دلار ۱۲ هزار و ۳۵۰ تومانی توسط بانک مرکزی، بهای فروش دلار در بازار آزاد به ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان رسید.

بهای هر یورو نیز در بازار رسمی و آزاد به ترتیب ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان و ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان مبادله شد.

در بازارهای جهانی نیز قیمت هر اونس طلا ۹۰ سنت افزایش یافت و به هزار و ۴۵۵ دلار و ۹۰ سنت رسید اما بازار سکه و طلای تهران تحت تاثیر کاهش نرخ دلار شاهد کاهش قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۴۲۵ هزار تومان بود. هر قطعه تمام سکه طلا هم روز سه‌شنبه ۴ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان مبادله شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت دلار به مدار صعود؛ شکاف نرخ رسمی و آزاد یورو به ۴۰۰ تومان رسید

دلار بر روی موج گرانی؛ ۸.۷ درصد رشد قیمت بنزین خنثی شد

بازار صعودی ارز در آبان ماه؛ دلار هر روز کاری ۲۸.۵ تومان گران شد