آخرین وضعیت اتصال مجدد اینترنت در شهرهای ایران چگونه است؟

آخرین وضعیت اتصال مجدد اینترنت در شهرهای ایران چگونه است؟
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالیکه برخی از رسانه‌های داخل ایران اعلام کرده بودند که احتمالا اینترنت موبایل‌ها امروز وصل می‌شود اما طبق آمار آنلاین نت‌بلاکس دسترسی‌ به اینترنت از طریق گوشی موبایل در حال حاضر یا امکان‌پذیر نیست و یا بسیار اندک است.

آگهی

در حالی که برخی از رسانه‌های داخل ایران اعلام کرده بودند که احتمالا اینترنت موبایل‌ها امروز یکشنبه سوم آذر وصل می‌شود، اما طبق آمار آنلاین نت‌بلاکس دسترسی‌ به اینترنت از طریق گوشی موبایل در حال حاضر یا امکان‌پذیر نیست و یا بسیار اندک است.

نت‌بلاکس که یک نهاد ناظر بر دسترسی کشورها به اینترنت است در گزارش آنلاین خود تا ساعت ۱۴:۳۰ به وقت ایران سطح دسترسی به اینترنت در اپراتور ایرانسل را ۲۸ درصد اعلام کرد. با این حال این سطح دسترسی در اپراتور رایتل و همراه اول به ترتیب یک و صفر درصد است.

همزمان طبق گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل، این اپراتورها اتصال خطوط تلفن همراه به اینترنت تا پایان امشب را تایید کردند.

بیشتر بخوانید:

از سوی دیگر گرچه روز گذشته سطح دسترسی به اینترنت خانگی در ایران به بالای ۷۰ درصد رسید اما اتصال اینترنت در برخی از شهرها که اعتراض‌ها در آن‌ها شدت بیشتری داشت، وصل نشد. با این حال خبرگزاری جمهوری اسلامی اعلام کرد که اینترنت خانگی شیراز، مازندران و کرمانشاه نیز ظهر امروز یکشنبه، سه آذر با تصمیم شورای امنیت کشور وصل شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس در این باره به ایرنا گفت: «قطع ارتباط اینترنت ثابت در استان فقط شامل شیراز بود که این قطعی نیز برطرف شد اما ارتباط اینترنت تلفن همراه همچنان در سراسر استان قطع است.»

افزایش بهای بنزین که از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اعتراض‌های خیابانی را در پی داشت.

طبق آخرین گزارش عفو بین‌الملل که جمعه شب منتشر شد، در اعتراض‌های اخیر در ایران دست‌کم ۱۱۵ نفر کشته شده‌اند. با این حال این سازمان تاکید کرده که شمار واقعی جان‌باختگان بسیار بیشتر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام جهانی کشتی فرنگی در تهران به دلیل ناآرامی‌های ایران به تعویق افتاد

هزینه قطع اینترنت در ایران چقدر است؟

بازدید ۳۰ میلیونی؛ شروین حاجی‌پور با «آشغال» هم رکورد زد