Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

غرق شدن کشتی پناهجویان در سواحل ایتالیا؛ جسد ۷ پناهجو کشف شد

غرق شدن کشتی پناهجویان در سواحل ایتالیا؛ جسد ۷ پناهجو کشف شد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای حفاظت ساحلی ایتالیا که برای نجات این پناهجویان رفته بودند توانستند اکثر آنها را نجات دهند اما ۲۰ نفر مفقود شده‌اند که تاکنون تنها اجساد ۷ تن از پناهجویان از جمله ۵ زن پیدا شده است.

آگهی

گارد ساحلی ایتالیا روز یکشنبه اعلام کرد که یک کشتی حامل ۱۵۰ پناهجو روز شنبه در نزدیکی ساحل جزیره «لامپدوزا» در جنوب ایتالیا دچار حادثه شد و پناهجویان به دریا سقوط کردند.

نیروهای حفاظت ساحلی که برای نجات این پناهجویان رفته بودند توانستند اکثر آنها را نجات دهند اما ۲۰ نفر مفقود شده‌اند که تاکنون تنها اجساد ۷ تن از آنها از جمله ۵ زن پیدا شده است.

نیروی حفاظت ساحلی ایتالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که اجساد سه زن توسط یک قایق گشتی در دریا کشف شده و جسد دو پناهجوی دیگر هم توسط ماموران گمرک در ساحل جنوبی لامپدوزا یافت شده است.

این نهاد گفته است که عملیات نجات به دلیل شرایط طوفانی دریا بسیار دشوار پیش رفته چرا که امواج تا ۲ متر ارتفاع داشته‌اند و از سوی دیگر تعداد زیادی از افراد همزمان به داخل دریا سقوط کردند.

کشتی نجات اسپانیایی حامل پناهجویان را راه ندادند

از سوی دیگر روز چهارشنبه هفته گذشته کشتی نجات اسپانیایی «آغوش باز» (Open Arms) در دریای مدیترانه ۷۳ پناهجو را نجات داد.

با این حال کاپیتان این کشتی روز یکشنبه سوم آذر گفت که مقامات ایتالیایی تاکنون درخواست‌های آنها برای صدور اجازه برای پهلو گرفتن در یکی از بنادر ایتالیا را رد کرده‌اند. وی گفته است پناهجویانی که این کشتی نجات داده در شرایط سختی به سر می‌برند و کشور مالت نیز درخواست برای پهلو گرفتن این کشتی را نپذیرفته است.

در میان این ۷۳ پناهجوی نجات یافته ۳ زن، دو نوزاد و ۲۴ کودک خردسال حضور دارند که مسیر خطرناکی را برای دستیابی به یک زندگی بهتر در اروپا در پیش گرفته‌ بودند.

به گزارش سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۹ بیش از هزار مهاجر در مسیر سفر دریایی از شمال آفریقا به اروپا در مدیترانه غرق شده‌اند.

ایتالیا و مالت ماه‌هاست که شرایط را برای کشتی‌های خیریه نجات پناهجویان در مدیترانه دشوار کرده‌اند زیرا حاضر نیستند به این کشتی‌ها اجازه دهند تا پناهجویان نجات‌یافته را به ساحل منتقل کنند.

اتحادیه اروپا نیز هنوز نتوانسته است تصمیمی جمعی و سیاسی در سطح کشورهای عضو برای حل این مشکل پیدا کند تا پناهجویانی که به ایتالیا یا مالت انتقال داده می‌شوند در بین کشورهای اروپایی تقسیم شوند.

به نظر می‌رسد در این شرایط این پناهجویان هستند که حتی در شرایطی که از مسیر خطرناک دریای مدیترانه نجات داده می‌شوند، ممکن است هفته‌ها روی دریا سرگردان باقی بمانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیش از ۲۰۰ پناهجوی نجات یافته از آب های مدیترانه وارد سواحل ایتالیا شدند

اجلاس غیر‌رسمی در مالت برای حل مشکل پناهجویان نجات یافته در مدیترانه

موج گرما در اروپا؛ تصاویری از ایتالیا