اعتراضات در ایران و عراق؛ گذرگاه مرزی شلمچه بسته شد

 اعتراضات در ایران و عراق؛ گذرگاه مرزی شلمچه بسته شد
Copyright آرشیو خبرگزاری ایرنا
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعتراضات در ایران و عراق؛ گذرگاه مرزی شلمچه بسته شد

آگهی

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام امنیتی عراق و نیز یک دیپلمات ایرانی خبر داد که گذرگاه مرزی شلمچه از روز شنبه ۲۵ آبان (۱۶ نوامبر) به روی تردد شهروندان هر دو کشور بسته شده است.

به گفته این مقام امنیتی عراق که نامش ذکر نشده، دولت بغداد گذرگاه مرزی شلمچه را به دلیل اعتراضات اخیر در هر دو کشور و «به درخواست ایران» بسته است.

گذرگاه مرزی شلمچه تا اطلاع تانوی فقط به روی عبور و مرور مسافران بسته شده است و مراودات تجاری و تبادل کالا بین دو کشور عراق و ایران از طریق این گذرگاه ادامه خواهد داشت.

وبسایت شبکه سومریه عراق ساعاتی پس از انتشار این خبر به‌نقل از مدیر گذرگاه مرزی شیب در استان میسان و در مرز با ایران اعلام کرد پس از شلمچه، این معبر مرزی هم به درخواست ایران و به روی مسافران عراقی که می‌خواهند به ایران بروند، بسته شده است.

از زمان افزایش قیمت سوخت و از سرگیری سهمیه‌بندی، شهروندان در چند شهر کوچک و بزرگ ایران تظاهرات کرده اند. در دیگر سوی مرز، عراق از اول اکتبر (یک ماه و نیم پیش) صحنه تظاهرات گسترده ضد دولتی و درگیری‌های خونبار میان معترضان و نیروهای امنیتی است. تاکنون دست‌کم ۳۰۰ نفر در جریان ناآرامی‌های اخیر این کشور جان خود را از دست داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیروهای امنیتی ۹ معترض را در سه شهر عراق کشتند

هکرهای مرتبط با اسرائیل مسئولیت «حمله سایبری» به جایگاه‌های سوخت در «سراسر ایران» را برعهده گرفتند

هم‌پیمانی با قدرت‌های نوظهور اقتصادی؛ عضویت در بریکس چه دستاوردی برای ایران دارد؟