رئیس آینده کمیسیون اروپا: قدرت نرم کافی نیست، اروپا باید زبان قدرت را بیاموزد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اورزولا فن درلاین
اورزولا فن درلاین   -   کپی رایت  عکس از رویترز

اورزولا فن درلاین، رئیس آینده کمیسیون اروپا روز جمعه گفت که اروپا دیگر نمی‌تواند با «قدرت نرم از منافع خود حفاظت کند» و باید «زبان قدرت» را بیاموزد.

وی با بیان اینکه اروپا در «جهان آشفته کنونی سنگر دموکراسی» است تاکید کرد که «اروپا باید با اعتماد به مسیر خود ادامه دهد.»

خانم فن درلاین همچنین گفت: «اگر ما اروپایی‌ها می‌خواهیم قاطعیت خود را نشان دهیم باید بدانیم که در جهان امروز قدرت نرم به تنهایی کافی نیست. اروپا باید زبان قدرت را نیز بیاموزد.»

رئیس آینده کمیسیون اروپا تاکید کرد که اروپا از یک سو باید «قدرت سخت‌افزاری خود مانند سیاست‌های امنیتی» را تقویت کند و از سوی دیگر «قدرت نرم خود» را توسعه دهد.

**بیشتر بخوانید: **

وی در بخش دیگری از سخنانش خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را یک «شوک» خواند اما در عین حال تاکید کرد که «برکسیت موجب همبستگی بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا شد.» وی گفت: «برکسیت نه تنها نشان داد که خروج از اتحادیه اروپا چه معنایی می‌تواند داشته باشد بلکه نشان داد کشورها از عضویت در اتحادیه اروپا چه بهره‌ای می‌برند. قدرت تفکر مشترک یک بار دیگر پیروز شد.»

خانم فن درلاین، وزیر دفاع سابق آلمان و از سیاستمداران نزدیک به آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور از روز اول دسامبر کار خود را به عنوان رئیس کمسیون اروپا آغاز خواهد کرد.