کاهش شتاب رشد بهای دلار در بازار آزاد؛ طلا سقوط کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کاهش شتاب رشد بهای دلار در بازار آزاد؛ طلا سقوط کرد
کپی رایت  عکس از رویترز

همزمان با افزایش قیمت نرخ رسمی ارز از سوی بانک مرکزی ایران، شتاب صعود نرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران کند شد.

بانک مرکزی ایران در آغاز داد و ستدهای روز پنج‌شنبه، نرخ عرضه دلار در سامانه رسمی صرافی‌ها را ۵۰ تومان افزایش داد و به ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان رساند.

در مقابل سیر صعودی بهای دلار در بازار آزاد کندتر از روز سه‌شنبه شد و نرخ دلار همچنان در آستانه ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باقی ماند.

هر یورو نیز در مبادلات روز پنج‌شنبه بازار آزاد تهران بیش از ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان و در بازار رسمی ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان معامله شد. این در حالی بود که در معاملات بازار جهانی ارزش یورو در مقابل دلار ۲ دهم درصد کاهش یافت و هر یورو در مقابل ۱.۱۰۴۱ دلار مبادله شد.

بر این اساس نرخ جهانی یورو در بازار آزاد تهران ۱۲ هزارو ۶۷۵ و در بازار رسمی ۱۲ هزار و ۵۳۱ تومان بود ولی در هر دو بازار آزاد و رسمی گران‌تر فروخته شد.

بازار جهانی طلا نیز روز پنج‌شنبه و همزمان با افزایش امیدواری ها نسبت به حصول توافق تجاری میان چین و آمریکا شاهد سقوط ۲۳ دلار و ۷۰ سنتی قیمت هر اونس طلا بود. بدین ترتیب قیمت هر اونس طلا به هزار و ۴۶۶ دلار رسید که پایین‌ترین قیمت در ۳ ماه گذشته به شمار می‌رود.

بدین ترتیب قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار تهران بار دیگر به کمتر از ۴۰۷ هزار تومان رسید و قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز از ۴ میلیون تومان عقب‌نشینی کرد.

بیشتر بخوانید:مقاومت ۱۰ روزه دلار در بازار آزاد؛ ذخایر یورویی بانک‌های ایران پایین است؟