۶ کشور عربی به تحریم آمریکا علیه «حمایت ایران از گروه‌های شبه‌نظامی» پیوستند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
۶ کشور عربی به تحریم آمریکا علیه «حمایت ایران از گروه‌های شبه‌نظامی» پیوستند
کپی رایت  عکس از رویترز

ایالات متحده به همراه ۶ کشور عرب تحریم‌ها علیه ۲۵ شرکت، بانک و فرد مرتبط با «حمایت‌های ایران از گروه‌های شبه نظامی» از جمله حزب الله لبنان را اجرایی کردند.

بنا بر اطلاعیه روز چهارشنبه وزارت خزانه‌داری آمریکا، کشورهای بحرین، قطر، کویت، عمان، عربستان سعودی و امارات عربی متحده اجرای تحریم‌ عوامل حمایت ایران از گروه‌های شبه‌نظامی را که توسط مرکز مقابله با تامین مالی ترورسیم (TFTC) اعلام شده بود، آغاز کردند.

مطالبق این اطلاعیه ۲۱ مورد از اهداف این تحریم مشمول شرکت‌ها و بانک‌های حامی نیروهای مقاومت بسیج جمهوری اسلامی است و ۴ هدف نیز به افراد وابسته به حزب الله لبنان مربوط می‌شود که عامل هماهنگی عملیات این گروه در عراق بوده‌اند.

استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا که در خاورمیانه به سر می‌برد، در ادامه این اطلاعیه تصریح کرد که اقدام مرکز مقابله با تامین مالی تروریسم در خصوص عوامل اعلام شده با سفر من به خاورمیانه همزمان شد و همین امر موجب شد تا ضمن ملاقات با تمامی همتایانم مبارزه با تأمین مالی تروریسم را بیش از پیش تقویت کنم.

آقای منوچین روز دوشنبه و در جریان کنفرانس مطبوعاتی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه ایران خبر داده بود.

البته آمریکا پیشتر تمامی این ۲۵ شرکت، بانک و فرد را مشمول تحریم‌های خود کرده بود.

بیشتر بخوانید:وزیر خزانه‌داری آمریکا: با ایده‌های جدید اسرائیل، فشار اقتصادی را بر ایران افزایش می‌دهیم