Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جمع‌‌آوری زباله با قاطرها در آرتنای ایتالیا

جمع‌‌آوری زباله با قاطرها در آرتنای ایتالیا
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اینجا خبری از بوق ماشین‌های جمع‌آوری زباله نیست. به جای آن صدای سم قاطرها نویدبخش زمانی است که افراد باید زباله‌هایشان را دم خانه بیاورند. آرتنا شهر کوچکی است در نزدیکی رم ایتالیا که بیش از ۱۴ هزار نفر جمعیت دارد.

آگهی

در بسیاری از نقاط جهان، صدای کامیون‌های جمع‌آوری زباله آرامش محله‌های مسکونی را برهم می‌زند، اما در شهر کوچک آرتنا در ۴۵ کیلومتری رم در منطقه لاتزیو ایتالیا صدای سم قاطرها نشانه فرا رسیدن زمان جمع‌آوری زباله است.

آرتنا شهری تپه‌ای است، به همین خاطر استفاده از قاطرها برای جمع‌آوری زباله مطابق ویژگی‌های محیطی این منطقه است. چنانچه پیش از این نیز همواره در دوره‌های مختلف برای جابه جایی و حتی آمد و شد افراد از قاطر استفاده می‌شد.

بازگشت به روش‌های سنتی جمع‌آوری زباله اینجا در کومونه آرتنا {یکی از تقسیمات کشوری اصلی رایج در ایتالیا است} توانسته به مدیریت بهتر جمع‌‌آوری زباله‌ها منجر شود.

فرانس بوچی ۲۷ ساله به عنوان صاحب این قاطرها وظیفه جمع‌آوری زباله را بی‌سر و صدای اضافی بر عهده دارد. به گفته آقای بوچی او بار اضافی روی قاطرها سوار نمی‌کند چرا که قاطرها را دوست دارد و نمی‌خواهد به آنها آسیبی وارد شود.

دست کم هزار نفر از شهروندان ساکن آرتنا از سیستم جمع‌آوری زباله با قاطرها بهره‌مند می‌شوند. قاطر‌ها در زندگی مردم ساکن در آرتنا اهمیت تاریخی دارند و در دوره‌های مختلف به منظور حمل و نقل از آنها استفاده می‌شد. مردم این منطقه نیز سیستم جدید جمع‌آوری زباله استقبال کرده و از اینکه باید خودشان دم در بیایند و با فرانس بوچی هم خوش وبشی داشته باشند، خوشحال هستند.

کومونه آرتنا ۵۴ کیلومترمربع مساحت و بیش از ۱۴ هزار نفر جمعیت دارد.

به توییتر یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگرداندن مخازن ضایعات به کانادا؛ «جنگ زباله‌» بین مانیل و اتاوا آغاز شد

هر اروپایی در سال نیم تن زباله تولید می‌کند

موج گرما در اروپا؛ تصاویری از ایتالیا