جمع‌‌آوری زباله با قاطرها در آرتنای ایتالیا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جمع‌‌آوری زباله با قاطرها در آرتنای ایتالیا

در بسیاری از نقاط جهان، صدای کامیون‌های جمع‌آوری زباله آرامش محله‌های مسکونی را برهم می‌زند، اما در شهر کوچک آرتنا در ۴۵ کیلومتری رم در منطقه لاتزیو ایتالیا صدای سم قاطرها نشانه فرا رسیدن زمان جمع‌آوری زباله است.

آرتنا شهری تپه‌ای است، به همین خاطر استفاده از قاطرها برای جمع‌آوری زباله مطابق ویژگی‌های محیطی این منطقه است. چنانچه پیش از این نیز همواره در دوره‌های مختلف برای جابه جایی و حتی آمد و شد افراد از قاطر استفاده می‌شد.

بازگشت به روش‌های سنتی جمع‌آوری زباله اینجا در کومونه آرتنا {یکی از تقسیمات کشوری اصلی رایج در ایتالیا است} توانسته به مدیریت بهتر جمع‌‌آوری زباله‌ها منجر شود.

فرانس بوچی ۲۷ ساله به عنوان صاحب این قاطرها وظیفه جمع‌آوری زباله را بی‌سر و صدای اضافی بر عهده دارد. به گفته آقای بوچی او بار اضافی روی قاطرها سوار نمی‌کند چرا که قاطرها را دوست دارد و نمی‌خواهد به آنها آسیبی وارد شود.

دست کم هزار نفر از شهروندان ساکن آرتنا از سیستم جمع‌آوری زباله با قاطرها بهره‌مند می‌شوند. قاطر‌ها در زندگی مردم ساکن در آرتنا اهمیت تاریخی دارند و در دوره‌های مختلف به منظور حمل و نقل از آنها استفاده می‌شد. مردم این منطقه نیز سیستم جدید جمع‌آوری زباله استقبال کرده و از اینکه باید خودشان دم در بیایند و با فرانس بوچی هم خوش وبشی داشته باشند، خوشحال هستند.

کومونه آرتنا ۵۴ کیلومترمربع مساحت و بیش از ۱۴ هزار نفر جمعیت دارد.

به توییتر یورونیوز بپیوندید