نتانیاهو: ایران می‌خواهد از یمن به اسرائیل حمله کند

نتانیاهو: ایران می‌خواهد از یمن به اسرائیل حمله کند
نگارش از یورونیوز فارسی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه ۲۸ اکتبر ایران را متهم کرد که می‌خواهد با موشک‌های نقطه‌زن از یمن به اسرائیل حمله کند و از ایالات متحده خواست تا فشارهای خود علیه تهران را افزایش دهد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه ۲۸ اکتبر ایران را متهم کرد که می‌خواهد با موشک‌های نقطه‌زن (موشک‌های دقیق هدایت شونده) از یمن به اسرائیل حمله کند و از ایالات متحده خواست تا فشارهای خود علیه تهران را افزایش دهد.

نتانیاهو با اعلام این مطلب در دیدار با استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیت‌المقدس افزود: «ایران در حال تولید موشک‌هایی است که می‌تواند به هر هدفی در خاورمیانه با دقت پنج تا ۱۰ متر شلیک کند.»

وی تاکید کرد که تهران می‌خواهد این موشک‌ها را در عراق و سوریه مستقر کند و ۱۳۰ هزار راکت موجود در لبنان را به موشک‌های نقطه‌زن تبدیل کند.

ایران حتی شروع به مستقر کردن این موشک‌ها در یمن با هدف رسیدن به اسرائیل کرده‌ است.
بنیامین نتانیاهو
نخست وزیر اسرائیل

نتانیاهو با اشاره به اینکه تهران امیدوار است از خاک خود همچنین عراق، سوریه، لبنان و یمن به‌عنوان پایگاه‌هایی برای حمله به اسرائیل با موشک‌های نقطه‌زن استفاده کند، تصریح کرد که ایران حتی شروع به مستقر کردن این موشک‌ها در یمن با هدف رسیدن به اسرائیل کرده‌ است.

نتانیاهو خطاب به منوچین ضمن تشکر از اعمال تحریم‌ها علیه تهران، از او خواست که این تحریم‌ها را بیشتر و بیشتر کند.

استیون منوچین نیز در این دیدار از افزایش فشار اقتصادی بر ایران خبر داد و گفت: «کارزار حداکثر فشار در قالب تشدید تحریم‌ها علیه ایران تا کنون موفق بوده و موجب قطع قابل توجه منابع مالی حکومت ایران شده است. این روال را همچنان ادامه خواهیم داد تا مانع توسعه برنامه هسته‌ای ایران شویم.»

آمریکا پس از خروج یکجانبه از توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران، تحریم‌های گسترده مالی، تجاری و نفتی علیه این کشور وضع کرد و معتقد است با این اقدام ضمن جلوگیری از پیشرفت برنامه هسته‌ای و نظامی ایران، در نهایت مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی را وادار به پذیرش توافقی جدید در این خصوص خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

وزیر خزانه‌داری آمریکا: با ایده‌های جدید اسرائیل، فشار اقتصادی را بر ایران افزایش می‌دهیم

مطالب مرتبط