Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جودو؛ روی مِیِر هلندی طلای سنگین ترین وزن گرند اسلم ابوظبی را صید کرد

 جودو؛ روی مِیِر هلندی طلای سنگین ترین وزن گرند اسلم ابوظبی را صید کرد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

می جین هان، جودوکار کره ای در سنگین ترین وزن مسابقات در بخش زنان، نخستین مدال طلای گرند اسلم را در کارنامه اش به ثبت رساند تا عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی را نیز از آن خود کند.

آگهی

برگزیدگان اوزان سنگین رقابت های گرند اسلم جودو ابوظبی روز شنبه در «مبادله آرینا»، ورزشگاه بزرگ شهر ابوظبی به روی سکو رفتند.

بهترین جودوکار مرد

روی مِیِر، جودوکار هلندی ضمن کسب مدال طلا در سنگین ترین وزن مسابقات، عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی را نیز از آن خود کرد.

مِیِر در فینال رقابت های وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم، یاکیف خاموی اوکراینی را با امتیاز ایپون شکست داد و بر سکوی نخست ایستاد.

جودوکار هلندی پس از کسب مدال طلای مسابقات گرند اسلم ابوظبی اینگونه از مبارزه پایانی سخن گفت: «می دانستم که برای کسب پیروزی باید تمام توانم را بگذارم و حریف را در شرایط دشواری قرار دهم. برای اینکار تمرین های زیادی انجام داده بودم. فنون خاک و روی تاتامی از تکنیک های مورد علاقه من است و روی آن خیلی تمرین کرده ام. بگذارید نمونه ای از رقابت های جهانی برایتان بگویم. شلدون و نیل آدامز می گفتند که روی مِیِر خیلی روی فنون خاک تمرین می کند اما او متخصص این فنون نیست. من این ورزشکاران را دوست دارم و باید به آنها بگویم که بفرمایید این فنون تقدیم به شما.»

بهترین جودوکار زن

می جین هان، جودوکار کره ای در سنگین ترین وزن مسابقات در بخش زنان، نخستین مدال طلای گرند اسلم را در کارنامه اش به ثبت رساند تا عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی را نیز از آن خود کند.

هان در فینال رقابت های وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم حریفی از فرانسه را با فن «اوچی ماتا» و کسب امتیاز ایپون شکست داد تا لذت ایستادن بر سکوی نخست در این سطح از مسابقات را تجربه کند.

جودوکار کره ای پس از کسب مدال زرین مسابقات گفت: «من همیشه با امتیاز ایپون شکست می خوردم اما امروز توانستم در مبارزه پایانی با ایپون پیروز شوم. نمی دانم چه باید بگویم، شاید دلیل موفقیت من این بود که فنون از پیش تمرین کرده را به خوبی اجرا کردم.»

اسپانیا در وزن ۹۰ کیلوگرم طلا گرفت

مدال طلای رقابت های وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان بر گردن نیکولوز شرازادیشویلی افتاد. این جودوکار اسپانیایی که در گرند اسلم برزیل نیز صاحب مدال طلا شده بود با غلبه بر تنی چند از بهترین جودوکاران حال حاضر جهان افتخاری دیگر به نام خود و کشورش ثبت کرد.

او در نیمه نهایی نمانیا مایدوف، قهرمان سابق جهان از صربستان را شکست داد تا در مبارزه پایانی با دونقان گواک، قهرمان سابق دیگر جهان از کره جنوبی روبرو شود. شرازادیشویلی در فینال با امتیاز وازاری از سد حریف کره ای گذشت تا بر سکوی نخست بایستد.

جودوکار اسپانیایی مدال طلای خود رااز دستان رئیس فدراسیون موای تای و کیک‌بوکسینگ امارات عربی متحده دریافت کرد.

اسلوونی مدال طلای منهای ۷۸ کیلوگرم را برد

مدال طلای وزن منهای ۷۸ کیلوگرم زنان به کلارا آپوتکار از اسلوونی رسید. آپوتکار در فینال این وزن حریفی از آلمان را شکست داد.

دومین مدال طلای کره در روز پایانی

گوهام چو از کره جنوبی موفق شد در فینال رقابت های وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان با غلبه بر حریف آذربایجانی صاحب گردن آویز طلا شود.

بهترین فن

بهترین فن روز پایانی تورنمنت جودوی گرند اسلم ابوظبی را نیز یک ورزشکار کره ای به نام سونگ مین کیم در مبارزه رده بندی وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم مردان به اجرا درآورد که برایش امتیاز ایپون و مدال برنز را به همراه داشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ برگزیدگان اوزان سبک در گرند اسلم ابوظبی معرفی شدند

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید