Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سوگواری در ویتنام و تفهیم اتهام رانندۀ «کامیون مرگ» لندن برای ارتکاب ۳۹ فقره قتل

سوگواری در ویتنام و تفهیم اتهام رانندۀ «کامیون مرگ» لندن برای ارتکاب ۳۹ فقره قتل
Copyright REUTERS/Peter Nicholls
Copyright REUTERS/Peter Nicholls
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جامعۀ ویتنامی‌های ساکن لندن اعلام کرد از زمان کشف این کامیون، عکس‌های نزدیک به ۲۰ تبعۀ ناپدید شدۀ ویتنام را دریافت کرده است. به گفته این سازمان، ارتباط همۀ این ناپدیدشدگان ویتنامی که بین ۱۵ تا ۴۵ سال سن داشته‌اند در یک هفتۀ گذشته با خانواده‌هایشان قطع شده است.

آگهی

پلیس بریتانیا مشغول بازجویی از چهار مظنونی است که گفته می‌شود احتمالا با حادثه جان باختن ۳۹ مهاجر چینی در یک کامیون که چهارشنبه گذشته در شهر اسکس انگلستان کشف شد، ارتباط دارند.

علاوه بر دستگیری موریس رابینسون رانندۀ ۲۵ ساله کامیون که اهل ایرلند شمالی است، پلیس مردی ۴۸ ساله، بار دیگر اهل ایرلند شمالی را روز جمعه به ظن مشارکت در قاچاق و قتل این مهاجران در فرودگاه استانستد لندن بازداشت کرد.

یک زوج ۳۸ سالۀ اهل شهر وارینگتون انگلستان با نام‌های جوانا و توماس که گفته می‌شود مالکان کامیون مرگ بوده‌اند نیز به ظن دخالت در این حادثه دستگیر شده‌اند. این زوج همۀ اتهامات را رد و اعلام کرده‌اند که کامیون را سال گذشته فروخته‌اند.

پلیس بریتانیا سرانجام در اواخر روز شنبه اعلام کرد که رانندۀ این کامیون را به ارتکاب ۳۹ فقره قتل و جرائم دیگری از جمله تبانی برای قاچاق انسان متهم کرده است و او را روز دوشنبه روانۀ دادگاه خواهد کرد.

شماری از قربانیان احتمالا «ویتنامی» هستند

همزمان با بازجویی‌ها و جستجوی خانه‌های مظنونان این پرونده، تلاش برای شناسایی هویت ۳۱ مرد و ۸ زنی که در این حادثه جان باختند، ادامه دارد. پلیس اسکس در ابتدا جان باختگان «کامیون مرگ» را چینی معرفی کرد اما تحقیقات بیشتر این گمان را بوجود آورد که شماری از این قربانیان، تبعۀ ویتنام باشند.

سازمان VietHome که جامعۀ ویتنامی‌های ساکن لندن را نمایندگی می‌کند، اعلام کرده است از زمان کشف این کامیون، عکس‌های نزدیک به ۲۰ تبعۀ ناپدید شدۀ ویتنام را دریافت کرده است. به گفته این سازمان، ارتباط همۀ این ناپدیدشدگان ویتنامی که بین ۱۵ تا ۴۵ سال سن داشته‌اند در یک هفتۀ گذشته با خانواده‌هایشان قطع شده است.

بر این اساس یک افسر ارشد پلیس بریتانیا که مسئول شناسایی هویت جان‌ باختگان است، عصر شنبه اعلام کرد که از جامعۀ ویتنامی‌های انگلستان درخواست کمک کرده است. 

همکاری سفارتخانه‌ها و سوگواری در ویتنام

سفارتخانه‌های دو کشور چین و ویتنام اعلام کردند که هر دو مشغول همکاری با پلیس بریتانیا هستند.

نخست‌وزیر ویتنام نیز با صدور فرمان ویژه‌ای از مقامات دولت خود خواست تا با بررسی پروندۀ آن دسته از شهروندان ویتنام که بطور غیرقانونی از کشور خارج شده‌اند، به روشن شدن هویت قربانیان کامیون مرگ کمک کنند. 

انتشار خبر احتمال ویتنامی بودن شماری از قربانیان این حادثه باعث شد تا روز شنبه مردم چند شهر کوچک و روستای ویتنام غرق در عزاداری شوند. 

مراسم دعا برای قربانیان این حادثه آغاز شده است و مردم آن را یک فاجعۀ ملی توصیف می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرنشینان «کامیون مرگ» در لندن تبعه چین بودند؛ هویت راننده مشخص شد

پلیس اتریش دلیل مرگ پناهجویان محبوس در کامیون را اعلام کرد

کشف بقایای انسانی در دو چمدان در پل کلیفتونِ بریستول؛ مظنون برای بازجویی به لندن منتقل می‌شود