Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کردهای سوریه: توافق آتش بس را نپذیرفته‌ایم و ملاحظات خودمان را داریم

کردهای سوریه: توافق آتش بس را نپذیرفته‌ایم و ملاحظات خودمان را داریم
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مظلوم عبدی در مورد توافق بین روسیه و ترکیه گفت: «ما گام های روسیه را به عنوان امری مثبت ارزیابی می کنیم اما ما ملاحظات خودمان را در مورد محتوای آن داریم. در روزهای آینده دیدارهایمان با نمایندگان روسیه را ادامه می دهیم. به آنها خواهیم گفت که خواستار چه تغییراتی هستیم.»

آگهی

مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه می گوید که این نیروها هنوز با توافق آتش بس با ترکیه موافقت نکرده اند و برای پذیرش آن «ملاحظات» خود را دارند.

روسیه و ترکیه روز سه شنبه در جریان ملاقات رهبران دو کشور بر سر توقف عملیات آنکارا در شمال سوریه به توافق رسیدند. توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه که قرار است شش روزه باشد در راستای تسهیل عقب نشینی نیروهای کرد از منطقه مرزی با ترکیه صورت گرفته است.

آمریکا نیز پیش از آن با ترکیه به توافق رسیده بود تا عملیات نظامی آنکارا در شمال سوریه به مدت پنج روز متوقف شود.

گام های روسیه را به عنوان امری مثبت ارزیابی می کنیم اما ما ملاحظات خودمان را در مورد محتوای آن داریم. در روزهای آینده دیدارهایمان با نمایندگان روسیه را ادامه می دهیم. به آنها خواهیم گفت که خواستار چه تغییراتی هستیم.
مظلوم عبدی
فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه

مظلوم عبدی در مورد توافق بین روسیه و ترکیه گفت: «گام های روسیه را به عنوان امری مثبت ارزیابی می کنیم اما ما ملاحظات خودمان را در مورد محتوای آن داریم. در روزهای آینده دیدارهایمان با نمایندگان روسیه را ادامه می دهیم. به آنها خواهیم گفت که خواستار چه تغییراتی هستیم.»

نیروهای کرد به دنبال اشغال تل ابیض و راس العین از سوی ترکیه از این مناطق عقب نشینی کردند.

مظلوم عبدی که نام اصلی او فرهاد عبدی شاهین است تاکید کرد که نیروهای دموکراتیک سوریه هنوز با ۱۳ ماده توافق آتش بس موافقت نکرده اند.

وی در ادامه افزود که نیروهای دموکراتیک سوریه کنترل گذرگاه مرزی سیمالکا را که به مثابه منبع «اکسیژن» برای «روژاوا» است به هیچ نیرویی واگذار نخواهد کرد. گذرگاه مرزی سیمالکا بین اقلیم کردستان عراق و سوریه واقع شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک شهروند کُرد سوریه در برابر دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل خودسوزی کرد

شبه نظامیان کُرد سوریه: نیروهایمان را از مرز با ترکیه عقب کشیدیم

حمله هوایی ترکیه به شمال سوریه؛ هفتاد نفر کشته و مجروح شدند