Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ناآرامی‌های لبنان؛ هواداران حزب الله با معترضان درگیر شدند

ناآرامی‌های لبنان؛ هواداران حزب الله با معترضان درگیر شدند
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این درگیری ها تنها ساعاتی پس از سخنرانی میشل عون، رئیس جمهوری لبنان صورت گرفت. وی در سخنان خود معترضان را به گفتگو درباره مطالبات خود دعوت کرد.

آگهی

درگیری بین تظاهر کنندگان ضددولتی و طرفداران گروه حزب الله لبنان در بیروت، پایتخت این کشور چند مجروح بر جای گذاشت.

این درگیری ها تنها ساعاتی پس از سخنرانی میشل عون، رئیس جمهوری لبنان صورت گرفت. رئیس جمهوری لبنان در سخنان خود معترضان را به گفتگو درباره مطالباتشان دعوت کرد.

معترضان در جریان تظاهرات خود پس از سخنرانی میشل عون بار دیگر خواستار استعفای دولت لبنان شدند. تظاهرات آنها که با وجود بارش شدید باران در بیروت گردهم آمده بودند از سوی گروهی از هواداران گروه حزب الله لبنان مختل شد.

طرفداران حزب الله در برابر شعار معترضان که خواستار استعفای دولت شده بودند فریاد می زدند: «حسن نصرالله از همه آنها شرافتمندتر است.»

از دیگر شعارهای هواداران حزب الله لبنان می توان به «نصرالله ما تو را می پرستیم!» یا «حزب الله تروریست نیست، کشورم را حفظ کرده است» اشاره کرد. آنها همچنین پرچم بزرگ اسرائیل را روی زمین پهن کرده بودند تا تظاهرکنندگان آن را لگدمال کنند.

رویارویی هواداران حزب الله با معترضان ضددولتی تا زمان آغاز درگیری بین آنها ادامه داشت. پلیس لبنان ضمن تلاش برای جلوگیری از درگیری به دنبال آغاز زد و خورد بین دو طرف دست به شلیک تیرهوایی زد.

یک شاهد عینی گزارش داده است که دستکم چهار نفر در جریان درگیری های روز پنجشنبه بیروت زخمی شدند.

میشل عون، رئیس جمهوری لبنان ساعاتی پیش از این رویدادها در سخنانی اعلام آمادگی کرده بود تا با نمایندگان معترضان دیدار کند.

تظاهرات ضددولتی در لبنان از روز ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) در اعتراض به وضعیت اقتصادی و وضع مالیات های جدید از جمله بر مکالمات واتس اپ آغاز شد. دولت سعد حریری، نخست وزیر لبنان سه روز پس از آغاز اعتراضات از اجرای طرح اصلاحات اقتصادی و لغو وضع مالیات خای جدید خبر داده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش نیروهای امنیتی لبنان برای بازگشایی جاده‌ها در ششمین روز اعتراضات

بیم از رویارویی تمام‌عیار حزب‌الله لبنان و اسرائيل؛ آمریکا جنگ گسترده دیگری نمی‌خواهد

اخبار متناقض از سرنوشت پدر شوهر زینب سلیمانی؛ آیا نفر دوم حزب‌الله لبنان کشته شده است؟