Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فدراسیون جهانی جودو محرومیت جودوی ایران را قطعی کرد

مبارزه سعید ملایی با حریف بلژیکی در نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان
مبارزه سعید ملایی با حریف بلژیکی در نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان Copyright خبرگزاری فرانسه
Copyright خبرگزاری فرانسه
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس رای کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو حکم تعلیق ایران تا زمانی که این کشور خود را ملزم به رعایت اساسنامه فدراسیون جهانی کند و تضمین های مستند و قوی برای رویارویی ورزشکارانش با حریفان اسرائیل دهد، به قوت خود باقی خواهد بود.

آگهی

فدراسیون جهانی جودو روز سه شنبه حکم تعلیق جودوی ایران را که پیشتر به دلیل تحت فشار قرار دادن ورزشکاران ایرانی برای عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی صادر شده بود، قطعی کرد.

در بیانیه ای که در سایت رسمی فدراسیون جهانی جودو منتشر شده با اشاره به اتفاقاتی که ماه اوت در جریان مسابقات قهرمانی جهان در توکیو روی داد بر قطعیت یافتن حکم تعلیق موقت فدراسیون جودوی ایران تاکید شده است.

بر اساس این بیانیه فدراسیون جودوی ایران تا اطلاع ثانوی از شرکت در کلیه مسابقات، رویدادها و فعالیت های مرتبط با جودو در سطح جهان محروم خواهد بود.

تعلیق فدراسیون جودوی ایران پس از جنجال مسابقه نیمه نهایی رقابت های قهرمانی جهان در دسته منهای ۸۱ کیلوگرم رقم خورد؛ زمانی که سعید ملایی، ورزشکار ایرانی و دارنده عنوان قهرمانی جهان برای رو در رو نشدن با ساگی موکی، جودوکار اسرائیلی در مبارزه پایانی، در مسابقه نیمه نهایی با حریف بلژیکی شکست خورد و سپس در مصاحبه ای اعلام کرد که از سوی مقامات ورزش ایران برای عدم رویارویی با ورزشکار اسرائیلی تحت فشار بوده است.

سعید ملایی سپس همراه با کاروان جودوی ایران به تهران بازنگشت و عزیمت او به آلمان شایعاتی را مبنی بر درخواست پناهندگی از این کشور اروپایی در شبکه های اجتماعی دامن زد.

بیشتر بخوانید:

فدراسیون جهانی جودو در بیانیه روز سه شنبه خود به صراحت اعلام کرده است که فشارهای فدراسیون جودو ایران به یکی از ورزشکاران اعزامی به توکیو برای مبارزه نکردن با حریف اسرائیلی تخلف و نقض آشکار منشور المپیک و نیز عمل نکردن به تعهدات داده شده مبنی بر احترام به اصول بی طرفی سیاسی و جهان شمولی است.

حکم محرومیت قطعی فدراسیون جودوی ایران صادر شد

بدین ترتیب بر اساس رای کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو حکم تعلیق ایران تا زمانی که این کشور خود را ملزم به رعایت اساسنامه فدراسیون جهانی کند و تضمین های مستند و قوی برای رویارویی ورزشکارانش با حریفان اسرائیل دهد، به قوت خود باقی خواهد بود.

این حکم ضربه ای مهلک به ورزش ایران در اندک زمان باقی مانده تا بازیهای المپیک تابستانی توکیو محسوب می شود. سعید مولایی و برخی دیگر از جودوکاران ایرانی از جمله امیدهای ورزش ایران برای کسب مدال در بازیهای المپیک بودند.

گفتنی است که سعید ملایی پیشتر در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز فارسی گفته بود که با کنار کشیدن از ورزش ایران و درخواست شرکت در بازیهای المپیک به صورت انفرادی و تحت پرچم المپیک و یا کشور دیگر قصد داشته به عنوان «یک ورزشکار و انسان آزاد» اختیار زندگی اش را در دست بگیرد.

فدراسیون جودوی ایران بیست و یک روز فرصت دارد تا اعتراض خود را نسبت به این حکم به دادگاه حکمیت ورزش ارائه کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انعکاس خبر پیروزی مسعود پزشکیان در رسانه‌های اسرائیل؛ سخت‌گیری‌ها در مورد حجاب را کاهش می‌دهد؟

برآورد اطلاعاتی جدید آمریکا و اسرائیل از برنامه هسته‌ای ایران؛ آیا تهران به دنبال بمب اتم است؟

ایران خدمه کشتی توقیف شده مرتبط با اسرائیل را آزاد می‌کند