Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تبادل آتش میان هند و پاکستان در کشمیر جان چندین سرباز و شهروند را گرفت

تبادل آتش میان هند و پاکستان در کشمیر جان چندین سرباز و شهروند را گرفت
Copyright خبرگزاری فرانسه
Copyright خبرگزاری فرانسه
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هند و پاکستان یکدیگر را به گلوله‌باران مرزی در منطقه مورد مناقشه کشمیر متهم می‌کند که باعث کشته و زخمی شدن سربازان و غیرنظامیان دو طرف شد.

آگهی

هند و پاکستان یکدیگر را به گلوله‌باران مرزی در منطقه مورد مناقشه کشمیر متهم می‌کند که باعث کشته و زخمی شدن سربازان و غیرنظامیان دو طرف شد. این درگیری یکی از مرگبارترین درگیری‌ها از ماه اوت امسال است که دهلی نو برخی از اختیارات ویژه ایالت جامو و کشمیر را لغو کرد.

هند می‌گوید که شنبه شب در اثر گلوله‌باران سنگین نیروهای پاکستانی در نزدیکی مرز در منطقه تنگ‌دار کشمیر، دو سرباز هندی و یک غیرنظامی کشته شدند. این در حالی است که سخنگوی نیروهای مسلح پاکستان می‌گوید که یک سرباز و سه شهروند این کشور پس از نقض آتش‌بس توسط هند کشته شدند.

کشمیر از زمانی که این دو کشور در سال ۱۹۴۷ به استقلال رسیدند بین دو همسایه مسلح هسه‌ای موضوعی بحث برانگیز بوده است و از سه جنگی که بین این دو کشور رخ داده ، دو جنگ بر سر کنترل کشمیر بوده است.

دور جدید تنش‌ها میان دو کشور همسایه پس از آن افزایش یافت که دهلی‌نو در تاریخ پنجم اوت برخی از اختیارات ویژه ایالت جامو و کشمیر را لغو کرد. این اقدام در راستای وعده‌های انتخاباتی نارندرا مودی نخست‌وزیر این کشور انجام شد و خشم پاکستان را برانگیخت.

خبرگزاری فرانسه
مراسم تشییع جنازه برخی از کشته‌ شده‌های این تبادل آتش در بخش پاکستانی کشمیرخبرگزاری فرانسه

اسلام آباد هشدار داده است که تغییر در وضعیت کشمیر موجب افزایش تنش‌ها می‌شود اما دهلی نو می‌گوید لغو برخی از اختیارات ویژه این ایالت یک امر داخلی با هدف توسعه سریعتر اقتصادی در این منطقه انجام شده است.

راجش کالیا، سخنگوی وزارت دفاع هند، اسلام آباد را متهم به نقض آتش بس کرد و افزود: «نیروهای ما این اقدام را تلافی کردند که باعث خسارات سنگنین و تلفات در بین نیروهای دشمن شد.»

همزمان پاکستان ادعا کرد که هند بدون دلیل و از روی عمد شهروندان این کشور را مورد هدف قرار داده است.

آصف غفور، سخنگوی نیروهای مسلح پاکستان گفت که این کشور به حمله هند به‌طور تاثیرگذاری پاسخ داد که منجر به کشته شدن ۹ سرباز هندی و زخمی شدن عده دیگر شد. دو انبار نیز تخریب شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پمپئو: آمریکا از جنگ هسته‌ای بین هند و پاکستان جلوگیری کرد

دهلی‌نو برغم مخالفت ساکنان کشمیر قانون خرید ملک این ایالت را اصلاح کرد

مردی به دلیل تلاش برای راه اندازی باشگاه همجنسگرایان در پاکستان به بیمارستان روانی فرستاده شد