Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رهبر جدایی‌طلب کاتالونیا: حکم دیوان‌عالی اسپانیا را به دادگاه حقوق بشر اروپا می‌برم

رهبر جدایی‌طلب کاتالونیا: حکم دیوان‌عالی اسپانیا را به دادگاه حقوق بشر اروپا می‌برم
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اوریول جونکرس یکی از رهبران جدایی طلب کاتالونیا که به ۱۳ سال حبس محکوم شده است، از زندان می‌گوید که این حکم را در دادگاه حقوق بشر اروپا در استراسبورگ به چالش می‌کشد.

آگهی

اوریول جونکرس، یکی از رهبران جدایی طلب کاتالونیا که به ۱۳ سال حبس محکوم شده است، می‌گوید که این حکم را در دادگاه حقوق بشر اروپا در استراسبورگ به چالش می‌کشد.

دیوان عالی اسپانیا، روز گذشته ۹ نفر از ۱۲ رهبر جدایی طلب کاتالونیا را به‌دلیل نقش خود در «فتنه انگیزی» و «سوءاستفاده از اموال عمومی» به ۹ تا ۱۳ سال زندان محکوم کرد. سه نفر دیگر از متهمان نیز به دلیل «نافرمانی» به پرداخت جریمه نقدی محکوم شدند.

اوریول جونکرس که بیشترین حکم زندان را گرفته در گفت‌وگو از طریق ایمیل با رویترز می‌گوید که همه‌پرسی جدید درباره استقلال کاتالونیا اجتناب ناپذیر است.

اوریول جونکرس که معاون سابق دولت محلی کاتالونیا بود، تاکید می‌کند که این احکام جنبش آن‌ها را قوی‌تر و مصمم‌تر کرده است.

ساعاتی پس از انتشار حکم زندان رهبران استقلال‌طلب کاتالونیا، هزاران شهروند معترض به این احکام با حرکت به سوی فرودگاه بین‌المللی بارسلون ورودی‌های آن را مسدود کردند.

اوریول جونکرس که هم اکنون در زندان است، در گفت‌وگو با رویترز می‌گوید: «آنچه اطمینان داریم این است که این درگیری از طریق صندوق‌های رای برطرف خواهد شد. ما اطمینان داریم که دیر یا زود برگزاری همه پرسی اجتناب ناپذیر خواهد بود زیرا چطور می‌توانیم صدای شهروندان باشیم؟» او اضافه می‌کند که از برگزاری همه‌پرسی در سال ۲۰۱۷ پشیمان نیست.

ما این جنبش را ادامه می‌دهیم و تسلیم نمی‌شویم. این زندان و تبعید ما را نیرومندتر کرده است. مطمئنم که این احکام جنبش استقلال را تضعیف نمی‌کند.
اوریول جونکرس
یکی از رهبران جدایی طلب کاتالونیا

این رهبر استقلال طلب کاتالونیا همچنین می‌گوید که او و دیگران قصد دارند، احکام خود را در دادگاه حقوق بشر اروپا در استراسبورگ به چالش بکشند.

وی در پاسخ به این سوال که چه پیامی به جنبش استقلال‌طلبی پس از صدور این احکام دارد، گفت: «ما این جنبش را ادامه می‌دهیم و تسلیم نمی‌شویم. این زندان و تبعید ما را نیرومندتر کرده است. مطمئنم که این احکام جنبش استقلال را تضعیف نمی‌کند.»

درگیری بین جدایی طلبان کاتالونیا و پلیس اسپانیا دو سال پیش، پس از برگزاری همه پرسی استقلال این منطقه صحنه هایی خشونت بار پدید آورد. دادگاه قانون اساسی اسپانیا این همه پرسی را «غیرقانونی» اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگیری میان معترضان جدائی‌طلب کاتالونیا و نیروهای پلیس اسپانیا

اعتصاب و اعتراض خیابانی در منطقه کاتالونیای اسپانیا

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند