Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمار کشته شده‌های طوفان هاگی‌بیس در ژاپن به ۶۶ نفر رسید

شمار کشته شده‌های طوفان هاگی‌بیس در ژاپن به ۶۶ نفر رسید
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ما نمی‌توانیم از سرویس بهداشتی استفاده کنیم، دسترسی به آب نوشیدنی نداریم و فروشگاه‌ها بسته شده‌اند. بنابراین دچار مشکل هستیم. »

آگهی

شمار کشته شده‌های طوفان هاگی‌بیس در ژاپن که از آن به‌عنوان یکی از سهمگین‌ترین طوفان‌های شش دهه اخیر در این کشور نام برده می‌شود، به ۶۶ تن افزایش یافت.

ان.اچ.کی، رسانهٔ ملی ژاپن به نقل از مقام‌های این کشور همچنین از ناپدید شدن ۱۵ نفر در این طوفان خبر داد و تعداد مجروحان را نیز ۲۰۰ نفر ذکر کرد.

نیروهای امداد همچنان در تلاش برای پیدا کردن افراد گم شده در این طوفان هستند.

طوفان هاگی‌بیس باعث بارش باران‌های شدید در مناطق مختلف ژاپن شد که بر اثر آن ۲۰۰ رودخانه طغیان کرد و در برخی مناطق ژاپن سیل جاری شد. طبق نوشته ان.اچ.کی بیش از ۱۰ هزار خانه بر اثر سیل آسیب دیده است.

استان فوکوشیما در شمال شرقی ژاپن از جمله مناطقی است که بر اثر این طوفان آسیب‌های زیادی دید. دست‌کم ۲۵ نفر در این استان کشته شدند و یک نفر نیز مفقود است. بخش بزرگی از این خسارت به دلیل سرریز شدن رودخانه و عبور شدید آب از مناطق پر جمعیت عنوان شده است.

طبق گزارش رسانه‌های ژاپن، اغلب قربانیان در فوکوشیما افراد سالمند هستند.

خانه‌ای که سال‌ها در آن زندگی می‌کردم ویران شد. وقتی از پناهگاه به خانه برگشتم متوجه نشدم چه اتفاقی افتاده است و نمی‌توانستم جلوی اشک‌هایم را بگیریم.
یکی از ساکنان فوکوشیما

یکی از ساکنان فوکوشیما می‌گوید: «ما نمی‌توانیم از سرویس بهداشتی استفاده کنیم، دسترسی به آب نوشیدنی نداریم و فروشگاه‌ها بسته شده‌اند. بنابراین دچار مشکل هستیم.»

یکی دیگر از ساکنان این استان نیز می‌گوید: «خانه‌ای که سال‌ها در آن زندگی می‌کردم ویران شد. وقتی از پناهگاه به خانه برگشتم متوجه نشدم چه اتفاقی افتاده است و نمی‌توانستم جلوی اشک‌هایم را بگیریم.»

طوفان و بارش شدید باران همچنین باعث ایجاد حدود ۱۴۰ مورد رانش زمین در سراسر ژاپن شده است. در استان گونما نیز چهار نفر بر اثر این طوفان کشته شدند.

همچنان ۳۵ هزار خانه بدون برق هستند و ۱۳۰ هزار خانه نیز از صبح سه‌شنبه دسترسی به آب آشامیدنی ندارند و هنوز مقام‌های کشور درباره اینکه چه زمانی آب و برق وصل خواهد شد اطلاع رسانی نکرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طوفان «بلبل» جان ۲۰ نفر را در هند و بنگلادش گرفت

تصاویری از خسارت‌های طوفان هاگی‌بیس در ژاپن

تصاویر از خسارت‌های به جامانده از طوفان‌های شدید استوایی در مکزیک