Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

میشل بارنیه: رسیدن به توافق بر سر برکسیت دشوار، ولی ممکن است

میشل بارنیه: رسیدن به توافق بر سر برکسیت دشوار، ولی ممکن است
Copyright Reuters
Copyright Reuters
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برکسیت، روز سه شنبه ۱۵ اکتبر گفت رسیدن به یک توافق با بریتانیا در هفته پیش رو هنوز ممکن است، حتی اگر سخت‌تر و سخت‌تر شده باشد.

آگهی

میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برکسیت، روز سه شنبه ۱۵ اکتبر گفت رسیدن به یک توافق با بریتانیا در هفته پیش رو هنوز ممکن است، حتی اگر «سخت‌تر و سخت‌تر» شده باشد.

آقای بارنیه که برای شرکت در اجلاس سران اروپا در بروکسل حضور یافته است به خبرنگاران گفت: «واضح است که رسیدن به یک توافق هنوز ممکن است. [اما] هر توافقی باید برای همه طرفین کار کند؛ تمام بریتانیا و تمام اتحادیه اروپا.»

مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا اضافه کرد اکنون زمان حساسی برای بریتانیا است تا «نیات خوب را به متنی قانونی بدل کند».

در همین حال وزیر امور اروپای آلمان در مورد حصول قریب الوقوع یک توافق بر سر برکسیت ابراز تردید کرده است.

میخائیل روث که در آستانه نشست وزرای اتحادیه اروپا به بلژیک آمده است با «فاجعه» خواندن خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا، به خبرنگاران گفت: «خیلی مطمئن نیستم که توافقی بر سر برکسیت نزدیک باشد».

اظهارات این مقامات اروپایی در حالی بیان می‌شود که با نزدیک شدن به موعد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در روز ۳۱ اکتبر (۹ آبان)، طرفین به تلاش‌ها برای رسیدن به توافق شدت بخشیده‌اند.

منابع بریتانیایی گفته‌اند که دولت بوریس جانسون روز سه شنبه پیشنهاداتی تازه را در مورد برکسیت به اتحادیه اروپا ارائه خواهد داد.

در همین حال و بنابر اسنادی که دولت بریتانیا روز جمعه به دادگاه اسکاتلند ارائه کرده است، بوریس جانسون آماده است تا در صورت عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا تا روز ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر)، درخواست تمدید مهلت برکسیت را به این اتحادیه ارائه کند.

پارلمان بریتانیا نخست‌وزیر این کشور را ملزم کرده است که در صورت عدم دستیابی به توافق، باید طرح تمدید مهلت را به اتحادیه ارائه کند.

دیپلمات‌های اروپایی هشدار می‌دهند که بریتانیا و اتحادیه اروپا برای جلوگیری از تاخیر برکسیت یا هرج و مرج در جریان اجرای آن، باید تا پایان هفتۀ آینده در مورد نحوه خروج بریتانیا از این اتحادیه با یکدیگر به توافق برسند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جانسون با فرستادن دو نامه به بروکسل «دو موضع متفاوت» دربارۀ برکسیت گرفت

شمارش معکوس برای برکسیت؛ «بریتانیا و اتحادیه اروپا یک هفته فرصت دارند»

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند