Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آمریکا هزاران نیروی نظامی و ادوات جنگی را روانه عربستان سعودی می‌کند

  آمریکا هزاران نیروی نظامی و ادوات جنگی را روانه عربستان سعودی می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمریکا هزاران نیروی نظامی و ادوات جنگی را روانه عربستان سعودی می‌کند

آگهی

پنتاگون روز جمعه ۱۱ اکتبر اعلام کرد که چندین هزار تن از نظامیان خود را به خاک متحد خود در خلیج فارس، عربستان سعودی گسیل می‌کند.

آمریکا این تصمیم را بدنبال حمله ۱۴ سپتامبر به تاسیاست نفتی آرامکو عربستان اتخاذ کرده است.

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا روز جمعه در کنفرانسی خبری گفت که آمریکا به درخواست محمد‌بن‌سلمان ولیعهد و وزیردفاع عربستان سعودی، ۳ هزار نیروی نظامی دیگر به این کشور اعزام می کند.

وزیر دفاع آمریکا همچنین گفت که دو اسکادران هوایی، یک واحد تجسس هوایی، دو سیستم دفاع موشکی پاتریوت و یک سامانه ضد موشکی تاد را نیز به همراه این نیروها عازم ریاض می کند.

مارک اسپر همچنین افزود که با وجود اینکه ایران دست داشتن در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را رد کرده است با این حال «شواهد ثابت می کند» که ایران مسئول این حملات است.

وزیر دفاع آمریکا گفت که رفتار بد ایران بخشی از کارزار گسترده تر آنها برای ایجاد اختلال در اقتصاد جهانی است.

وی همچنین گفت: «تلاش‌های ایران برای استفاده از ترور، ارعاب و نیروهای نظامی‌اش برای پیشبرد منافع خود، با هنجارهای بین‌المللی مغایر است.»

مارک اسپر در پاسخ به پرسس یکی از خبرنگاران بار دیگر به ایران هشدار داد که «خویشتنداری» آمریکا را به اشتباه «ضعف» تعبیر نکنند زیرا این تعبیر می تواند باعث «پشیمانی» ایران شود.

مایک اسپر: ما کردها را رها نکرده‌ایم

وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا همچنین در این کنفرانس خبری با تاکید بر اینکه واشنگتن کردهای سوریه را رها نکرده است، افزود: «هیچکس به ترکیه چراغ سبز نداده است بلکه برعکس در تمام سطوح تلاش کرده‌ایم که ترک‌ها این عملیات را آغاز نکنند.» 

اسپر همچنین گفت که با همتای ترکیه‌ای خود درباره ضربه‌ای که این عملیات می تواند به روابط میان واشنگتن و آنکارا وارد کند، صحبت کرده است. 

ژنرال مایک میلی، رئیس ستاد ارتش آمریکا نیز که در این کنفرانس خبری حضور داشت، گفت که  هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه ترکیه قصد داشته باشد حملاتش را متوقف کند، دیده نمی شود.

ترکیه روز جمعه حملات هوایی و توپخانه‌ای خود را علیه کردهای شمال شرقی سوریه افزایش داد، موضوعی که باعث افزایش هشدارها درباره رخ دادن یک فاجعه انسانی در شمال شرقی سوریه شده است. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتهام دست داشتن ایران در حمله به عربستان؛ منظور پمپئو از آیت الله کیست؟

واکنش ترامپ به حمله به تاسیسات نفتی عربستان: آماده اقدام نظامی هستیم

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود