کشف بقایای صد جنین انسان از خودروی دکتر آمریکایی در ایالت ایلینوی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کشف بقایای صد جنین انسان از خودروی دکتر آمریکایی در ایالت ایلینوی
Copyright  Reuters

ماموران پلیس در ایالت ایلینوی آمریکا از خودروی یک پزشک که در زمان حیاتش اقدام به سقط جنین می‌کرد، بقایای صد جنین انسانی کشف کرده‌اند. یک ماه پیش نیز از گاراژ خانه این پزشک بیش از ۲۲۰۰ بسته بقایای جنین یافت شده بود.

بنابر اعلام مقامات، پلیس در جریان تحقیقات یک ماه اخیر پس از کشف گاراژ به این نتیجه رسیده بود که چندین خودروی حاوی بقایای جنین دیگر نیز، که متعلق به دکتر اولریش کلوپفر بوده‌اند یا توسط او اجاره شده بودند، وجود دارند. هشت خودرو بدین ترتیب از وی شناسایی شد که در صندوق عقب یکی از آن‌ها در روز چهارشنبه بقایای حدود ۱۰۰ جنین یافت شد.

مطابق گفته پلیس بقایای جنین‌ها در بسته‌های مجزا قرار داشته و احتمالا مرتبط به بازه زمانی سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ است یعنی زمانی که دکتر کلوپفر در ایالت ایندیانا اقدام به سقط جنین می‌کرده است.

واحد پزشکی ایندیانا در سال ۲۰۱۶ مجوز این پزشک را به دلیل تخطی از قوانین مربوطه شامل انجام عمل سقط جنین برای دختران ۱۳ ساله بدون گزارش کردن به وزارت بهداشت، باطل کرده بود.

پس از اینکه این پزشک در ماه پیش درگذشت، ماموران در خانه‌اش ۲ هزار و۲۴۶ بقایای جنین در بسته‌های جداگانه طبی کشف کردند. یک پزشک همکار او به خبرنگاران گفته است وی بقایای جنین‌ها را همچون «جام» نگهداری می‌کرده است.

گمان می‌رود این تعداد سقط جنین از ژانویه ۲۰۱۲ تا نوامبر ۲۰۱۳ صورت گرفته باشد.

بیشتر بخوانید: