جودو؛ درخشش یوری آلویار کلمبیایی در گرند اسلم برزیل

جودو؛ درخشش یوری آلویار کلمبیایی در گرند اسلم برزیل
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تاکانوری ناگاشی، جودوکاری از کشور ژاپن با برتری مقابل حریف ترک خود در فینال وزن منهای ۸۱ کیلوگرم برای سومین بار در سال جاری صاحب مدال طلای رقابت های تور جهانی جودو شد.

آگهی

رقابت های جودوی گرند اسلم برازیلیا روز سه شنبه نیز پس از اجرای مراسمی باشکوه برگزار شد و برگزیدگان اوزان مختلف به روی سکو رفتند. حضور سه قهرمان بالای سی سال در میان برگزیدگان حکایت از اهمیت تجربه در این ورزش داشت.

بهترین جودوکار مرد

موسی موگوشف، جودوکار کهنه کار و ۳۱ ساله روس با برتری قاطع مقابل حریفی از کشور میزبان در فینال مبارزات وزن منهای ۷۳ کیلوگرم ضمن کسب مدال طلا عنوان بهترین ورزشکار مرد روز دوم تورنمنت را از آن خود کرد.

موگوشف برای اجرای فن «تای اوتوشی» و پیروزی مقابل داوید لیمای برزیلی تنهای به ۳۶ ثانیه زمان نیاز داشت.

جودوکار روس پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست گفت: «من به ندرت در مسابقات از این فن پرتابی استفاده می کنم و بیشتر در تمرین بر روی این فن تمرکز می کنم اما در مبارزه فینال یک لحظه احساس کردم که زمان اجرای آن فرا رسیده است.»

موسی موگوشف مدال طلای خود را از دستان معاون ورزش وزیر شهروندی برزیل دریافت کرد.

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز دوم گرند اسلم برازیلیا به یوری آلویار از کلمبیا تعلق گرفت.

آلویار با برتری چشمگیر مقابل حریفان در مبارزات مقدماتی راهی فینال شد تا با جیووانا ساکیمارتو، جودوکار جوان و با استعداد آلمانی روبرو شود. مبارزه نهایی وزن منهای ۷۰ کیلوگرم در نهایت با برتری ورزشکار کلمبیایی به پایان رسید تا وی علاوه بر مدال طلای این مسابقات عنوان بهترین ورزشکار زن را نیز از آن خود کند.

یوری آلویار پس از کسب این افتخار احساسش را اینگونه بیان کرد: «چیزی که در این نوع مسابقات اهمیت زیادی دارد داشتن تمرکز و آرامش است که با تجربه بدست می آید. من در طول سال ها مبارزه یاد گرفتم که آرام باشم و هربار این روش را در پیش گرفتم نتیجه ای عالی کسب کرده ام.»

سفیر کوبا در برزیل مدال برگزیدگان وزن منهای ۷۰ کیلوگرم زنان را بر گردنشان انداخت.

سه گانه ناگاشی ژاپنی تکمیل شد

تاکانوری ناگاشی، جودوکاری از کشور ژاپن با برتری مقابل حریف ترک خود در فینال وزن منهای ۸۱ کیلوگرم برای سومین بار در سال جاری صاحب مدال طلای رقابت های تور جهانی جودو شد.

ناگاشی مدال طلای خود را از دستان سفیر کشورش در برزیل دریافت کرد.

فینال تمام برزیلی ۶۳ کیلوگرم

دو جودوکار برزیلی به مبارزه نهایی وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان راه یافتند. کتلین کواتورس که مدال برنز بازیهای المپیک ۲۰۰۸ را در کارنامه دارد با اجرای فن «سومی گائشی» و کسب امتیاز ایپون مقابل هموطنش، الکسیا کاستیلوس مدال طلای مسابقات گرند اسلم را بر گردن انداخت.

بهترین فن

بهترین فن روز دوم گرند اسلم برزیل یک «سئوی ناگه» بود که شوئیچی هاشیموتو، قهرمان سابق جهان در مبارزات وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان به اجرا درآورد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ رکورد سریع ترین امتیاز ایپون در گرند پری تاشکند به ثبت رسید

بازگشت روماریو به زمین فوتبال؛ ستاره برزیلی هم‌بازی پسرش می‌شود

شگفتی‌سازی تیم ملی نوجوانان ایران ادامه می‌یابد؟ انگلستان دومین حریف ایران در جام جهانی