Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتقاد پوتین از گرتا: به کشورهای در حال توسعه بگویید چرا باید فقیر بمانند و مانند سوئد نشوند

انتقاد پوتین از گرتا: به کشورهای در حال توسعه بگویید چرا باید فقیر بمانند و مانند سوئد نشوند
Copyright عکس ها از رویترز
Copyright عکس ها از رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گرتا تونبرگ، فعال ۱۶ سال سوئدی در جریان سخنرانی خود در سازمان ملل از رهبران جهان به دلیل عدم واکنش در مقابل تغییرات آب و هوایی به شدت انتقاد کرد. ولادیمیر پوتین خطاب به او گفت: به کشورهای در حال توسعه بروید و برای آنها توضیح بدهید چرا باید همچنان در فقر زندگی کنند و مانند سوئد نشوند

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه ضمن انتقاد از سخنرانی اخیر گرتا تونبرگ، فعال ۱۶ سال سوئدی در سازمان ملل متحد میزان اطلاعات او از ساز و کار جهان را زیر سوال برد.

رئیس جمهوری روسیه تصریح کرد که هرچند گرتا تونبرگ «مهربان» است اما برخی گروه‌ها با اعمال نفوذ بر او، از وی در راستای نیل به اهداف خود سوءاستفاده کرده‌اند. رئیس جمهوری روسیه با این حال نامی از این گروه‌ها نبرد.

آقای پوتین روز پنج‌شنبه در جریان سخنرانی در کنفرانس انرژی در مسکو، با اشاره به گرتا گفت: «هیچ کس برای گرتا توضیح نداده است که دنیای مدرن بغرنج و پیچیده است.»

ولادیمیر پوتین خطاب به گرتا تونبرگ گفت: «به کشورهای در حال توسعه بروید و برای آنها توضیح بدهید چرا باید همچنان در فقر زندگی کنند و مانند سوئد نشوند.»

او گرتا تونبرگ را متهم کرد که خواسته‌هایی «غیر واقع بینانه» مطرح کرده است.

گرتا تونبرگ، فعال ۱۶ سال سوئدی در جریان سخنرانی خود در سازمان ملل متحد از رهبران جهان به دلیل عدم واکنش در مقابل تغییرات آب و هوایی به شدت انتقاد کرده بود.

او خطاب به رهبران کشورهای جهان گفته بود: «نمی‌خواهم باور کنم که شما فوریت مساله تغییرات اقلیمی را فهمیده‌اید و در عین حال کاری نمی‌کنید، چرا که اگر بخواهم چنین چیزی را باور کنم آن وقت شما شیطان هستید.»

این نوجوان سوئدی همچنین توانسته بود همزمان با نشست سازمان ملل متحد درباره تغییرات آب و هوایی، بیش از چهار میلیون نفر از معترضان به این تغییرات را در شهرهای مختلف جهان به خیابان‌ها بکشاند.

گرتا تونبرگ اعتراض به تغییرات آب و هوایی را از روز ۲۰ اوت سال ۲۰۱۸ میلادی با به دست گرفتن پلاکاردی مقابل پارلمان سوئد آغاز کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاهدخت سوئد به جمع کارکنان بیمارستان‌ استکهلم پیوست

پلیس بریتانیا ۲۷۶ کنشگر مبارزه علیه تغییرات آب و هوایی را بازداشت کرد

هشدار و موضع پوتین نسبت به استخراج ارز‌های دیجیتال در روسیه