Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرانسه خواستار آزادی فریبا عادلخواه، پژوهشگر بازداشت شده در ایران شد

فرانسه خواستار آزادی فریبا عادلخواه، پژوهشگر بازداشت شده در ایران شد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنیس وان در مول، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت: «این امری حیاتی و فوری برای مقامات ایران است تا در این پرونده و همچنین سایر پرونده‌های افراد خارجی بازداشت شده در ایران شفاف سازی کنند.»

آگهی

وزارت خارجه فرانسه روز پنج‌شنبه از ایران خواست تا فریبا عادلخواه، پژوهشگر دو تابعیتی را آزاد کند.

آنیس وان درمول، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت: «این امری حیاتی و فوری برای مقامات ایران است تا در این پرونده و همچنین سایر پرونده‌های افراد خارجی بازداشت شده در ایران شفاف سازی کنند.»

دولت فرانسه پیش از این در روز ۱۵ ژوئیه (۲۴ تیر) بازداشت فریبا عادلخواه در ایران را تائید کرده بود.

وزارت خارجه فرانسه در آن مقطع زمانی بدون اشاره به زمان بازداشت این پژوهشگر ایرانی-فرانسوی خواستار فراهم شدن زمینه ملاقات با او شده بود.

قوه قضائیه ایران روز ۱۶ ژوئیه (۲۵ تیر) خبر دستگیری فریبا عادلخواه را رسما تائید کرد. غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در مورد فریبا عادلخواه گفته بود: «این فرد جزء متهمانی است که اخیرا دستگیر شده و به لحاظ ماهیت پرونده هنوز فرصت مناسب برای اطلاع رسانی در این باره نیست.»

برخی رسانه‌های فارسی زبان خارج از ایران، زمان بازداشت فریبا عادلخواه را روز ۱۷ خرداد عنوان کرده‌اند. بنا به گزارش این رسانه‌ها فریبا عادلخواه از سوی نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در منزل شخصی خود در تهران بازداشت شده است.

ایران افرد دوتابعیتی را به رسمیت نمی‌شناسد و در موارد کلی اجازه دسترسی کنسولی به بازداشت شدگان دارای تابعیت دوگانه را به دیگر کشورها نمی‌دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه از آمریکا به‌دلیل «پاسخ ندادن» به حملات منتسب به ایران انتقاد کرد

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند

زنانه‌ترین ارتش‌های جهان کدامند؟