Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مکالمه تلفنی دیگر؛ درخواست ترامپ از استرالیا برای کشف منشأ تحقیقات مولر

مکالمه تلفنی دیگر؛ درخواست ترامپ از استرالیا برای کشف منشأ تحقیقات مولر
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روزنامه «نیویورک تایمز» گزارش داده است که دونالد ترامپ قصد داشته تا تحقیق رابرت مولر را با کمک استرالیا «بی اعتبار» کند.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از دولت استرالیا خواسته بود تا به او در یافتن منشاء تحقیقات رابرت مولر، بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده کمک کند.

روزنامه «نیویورک تایمز» گزارش داده است که دونالد ترامپ قصد داشته تا تحقیق رابرت مولر را با کمک استرالیا «بی اعتبار» کند.

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز گزارش داده است که دولت استرالیا با ارسال نامه ای به ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا پیشنهاد کمک به دولت دونالد ترامپ را مطرح کرده بود. بنا به همین گزارش یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود گفته است که دونالد ترامپ در ماه سپتامبر (شهریور) با اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا تلفنی گفتگو کرده بود.

این گزارش ها در حالی منتشر می شود که مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات اولیه برای استیضاح دونالد ترامپ را به دلیل محتوای مکالمه‌اش با وولودیمیر زلسنکی، رئیس جمهوری اوکراین آغاز کرده است. متن مکالمه رهبران آمریکا و اوکراین نشان می‌دهد که دونالد ترامپ از وولودیمیر زلنسکی خواسته بود که در مورد جو بایدن و پسرش تحققی کند.

جو بایدن که معاون باراک اوباما در دوران ریاست جمهوری وی بود اکنون یکی از نامزدهای پیشتاز حزب دموکرات برای رقابت با دونالد ترامپ در سال انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است.

رئیس جمهوری آمریکا در روز سوم خرداد اعلام کرد که در مورد منشاء تحقیقات پلیس فدرال آمریکا در پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا تحقیق خواهد کرد. جو هاکی، سفیر استرالیا در آمریکا تنها چهار روز بعد، یعنی هفتم خرداد در نامه‌ای به ویلیام بار اعلام کرد که کانبرا آماده است تا به واشنگتن در این امر کمک کند.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان که اکثریت کرسی‌های این مجلس را در اختیار دارند تاکنون به گزارش‌های منتشر شده مبنی بر درخواست کمک دونالد ترامپ از استرالیا برای یافتن منشاء تحقیقات رابرت مولر واکنشی نشان نداده‌اند.

تحقیقات رابرت مولر به دنبال انتشار گزارش‌هایی آغاز شد که بر اساس آن جورج پاپادوپولوس، از اعضای کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ به الکساندر داونر، وزیر خارجه سابق استرالیا گفته بود که روسیه اطلاعاتی در اختیار دارد که می‌تواند در جریان کارزار انتخاباتی علیه هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات دونالد ترامپ استفاده شود.

الکساندر داونر جزئیات مکالمه خود با جورج پاپادوپولوس را در اختیار پلیس فدرال آمریکا گذاشت. این در حالی است که جورج پاپادوپولوس اطلاعات ارائه شده از سوی وزیر خارجه سابق استرالیا را رد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رودی جولیانی برای تحویل اسناد پرونده تماس تلفنی ترامپ-زلنسکی به کنگره احضار شد

ترامپ: دموکرات‌های بیکار و چپ‌های رادیکال به آمریکا آسیب می‌زنند

تلاش اعضای کنگره آمریکا برای دسترسی به جزئیات مکالمه ترامپ با پوتین