ده‌ها هزار دانش‌آموز نیوزیلندی در اعتراض به تغییرات آب و هوایی تجمع کردند

ده‌ها هزار دانش‌آموز نیوزیلندی در اعتراض به تغییرات آب و هوایی تجمع کردند
Copyright  REUTERS
نگارش از یورونیوز فارسی

براساس گزارش‌های موجود حدود ۱۷۰ هزار نفر در سراسر کشور در راهپیمایی امروز شرکت کردند.

ده‌ها هزار دانش آموز نیوزیلندی روز جمعه ۵ مهر در اعتراض به وضعیت آب و هوایی و گرمایش زمین در شهرهای مختلف این کشور تجمع کردند.

سلسله اعتراض‌های نوجوانان و جوانان دانش‌آموز و دانشجو که به دنبال فعالیت‌های گرتا تونبرگ، فعال ۱۶ ساله سوئدی آغاز شده در دیگر کشورها و قاره‌های جهان نیز صورت گرفت.

گرتا دختر نوجوان سوئدی است که در زمینه محیط زیست فعالیت دارد و روز دوشنبه یکم مهر نیز در اجلاس تغییرات اقلیمی سازمان ملل در نیویورک سخنرانی کرد. وی خطاب به دولتمردان و سیاستمداران گفت که باور نمی‌کند که آنها متوجه بحرانی بودن این مساله شده‌اند و به همین علت قصد دارد جهانیان را بیدار کرده تا نگذارند جهان بخاطر سیاست‌های غلط نابود شود.

بیشتر بخوانید:

براساس گزارش‌های موجود حدود ۱۷۰ هزار نفر یعنی حدود ۳.۵ درصد جمعیت نیوزیلند در راهپیمایی روز جمعه این کشور شرکت کردند. رسانه‎های محلی نیز خبر دادند که حدود ۴۰ هزار نفر در ولینگتون، پایتخت نیوزیلند طوماری را امضاء کرده و از پارلمان خواستند که «وضعیت اضطراری آب و هوایی» اعلام کند.

جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند که برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می‌برد روز پنجشنبه اعلام کرد که طی مذاکرات خود با چهار کشور نروژ، ایسلند ، کاستاریکا و فیجی برای مقابله با بحران اقلیمی به نتیجه رسیده است.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

گرمایش و تغییرات آب و هوایی