Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ژاپن: خطر چین برای منطقه بزرگ‌تر از خطر سلاح‌های هسته‌ای کره شمالی است

ژاپن: خطر چین برای منطقه بزرگ‌تر از خطر سلاح‌های هسته‌ای کره شمالی است
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چین بودجه ارتش خود را ۷.۵ درصد بالا برده و از سال ۲۰۱۸ میلادی به حدود ۱۷۷ میلیون دلار رسانده که سه برابر بودجه نظامی ژاپن است.

آگهی

تارو کونو، وزیر دفاع ژاپن اعلام کرد که ارزیابی‌های امنیتی نشان می‌دهد که خطر چین برای منطقه شرق آسیا بیشتر از خطر سلاح‌های هسته‌ای کره شمالی شده است.

وزیر دفاع ژاپن در یک نشست خبری گفت: «واقعیت این است که چین به سرعت در حال افزایش هزینه‌های نظامی خود است. استقرار تجهیزات نظامی هوایی و دریایی چین در غرب اقیانوس آرام و از طریق تنگه تسوشیما در دریای ژاپن با سرعت بیشتری در حال انجام است.»

بر اساس بررسی‌های دفاعی انجام شده توسط توکیو در سال جاری میلادی، پس از چین به ترتیب دو کشور کره شمالی و روسیه بزرگترین تهدیدها برای ژاپن محسوب می‌شوند.

ژاپن برای مقابله با قدرت هسته‌ای کره، در هفت سال گذشته بودجۀ نظامی خود را ۱۰ درصد افزایش داده و تجهیزات نظامی بسیاری از جمله جنگنده لاکهید و موشک‌های رهگیری آمریکایی را خریداری کرده است.

در مقابل چین نیز بودجه ارتش خود را از سال ۲۰۱۸ میلادی به میزان ۷.۵ درصد بالا برده و به حدود ۱۷۷ میلیارد دلار رسانده که سه برابر بودجه نظامی ژاپن است. پکن در حال توسعه سلاح‌هایی از قبیل جنگنده‌های مخفی و ناوهای هواپیمابر است که دامنه عملیات نظامی این کشور را گسترش می‌دهند.

آقای کونو همچنین نسبت به سیاست‌های متحدان کشورش از جمله ایلات متحده آمریکا در قبال قدرت گرفتن چین در منطقه گله کرد و خواستار همکاری بیشتر میان متحدان ژاپن شد.

آزمایش‌های موشکی کره شمالی در سال‌های اخیر نگرانی‌های بسیاری را در زمینه امنیت منطقه شرق آسیا و جهان برانگیخته است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره‌شمالی دو «پرتابه ناشناس» را شلیک کرد

چرا ژاپن در بحبوحه جنگ روسیه میزبان کنفرانس «بازسازی» اوکراین است؟

هشدار چین به اتحادیه اروپا بر سر تایوان: «فن در لاین» با آتش بازی می‌کند