Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

موج تائید احکام حبس تعزیری علیه فعالان دانشجویی ایران

موج تائید احکام حبس تعزیری علیه فعالان دانشجویی ایران
Copyright عکس ها از شبکه های اجتماعی
Copyright عکس ها از شبکه های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاه تجدیدنظر در آخرین مورد از احکام صادر شده پریسا رفیعی، فعال صنفی دانشگاه تهران را به هفت سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، دو سال ممنوع الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه های سیاسی محکوم کرد.

آگهی

دستگاه قضایی ایران در روزهای گذشته شماری از فعالان دانشجویی را به حبس تعزیری محکوم کرده است.

دادگاه تجدیدنظر در آخرین مورد از احکام صادر شده پریسا رفیعی، فعال صنفی دانشگاه تهران را به هفت سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، دو سال ممنوع الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه های سیاسی محکوم کرد. به این ترتیب حکم صادره برای پریسا رفیعی عینا مورد تائید قرار گرفته است.

فرشته طوسی، فعال دانشجویی در دانشگاه علامه طباطبایی نیز پیش از این از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

امیر رئیسیان، وکیل خانم طوسی ضمن تأیید این خبر به خبرگزاری ایرنا گفته است که پس از اعتراض این فعال دانشجویی در دادگاه تجدیدنظر، پرونده این‌بار در شعبه‌ ۳۶ دادگاه انقلاب استان تهران به ریاست قاضی زرگر مورد بررسی قرار گرفت و به رغم «فضای مثبت» جلسه، رأی صادره در مرحله تجدیدنظر نیز عیناً مورد تأیید قرار گرفت.

پیش از این دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم صادره علیه پدرام پذیره، فعال صنفی دانشگاه تهران را نیز عینا تائید کرده بود. دادگاه انقلاب تهران پدرام پذیره را پیشتر به هفت سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و دو سال ممنوع الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه ها و احزاب محکوم کرده بود. بنا به گزارش‌ها مجازات اشد پدرام پذیره یعنی پنج سال حبس تعزیری قابلیت اجرا خواهد داشت. پدرام پذیره، رئیس شورای صنفی دانشگاه تهران در جریان اعتراضات دی ماه سال ۹۶ بازداشت شده بود.

فرشته طوسی نیز علاوه بر یک سال و شش ماه حبس تعزیری به دو سال ممنوع الخروجی، محرومیت از حضور در احزاب و گروه‌های سیاسی، شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌ها و مطبوعات محکوم شده است.

بیشتر بخوانید:

با این حال فهرست کنشگران دانشجویی که اخیرا محکوم شده‌اند یا محکومیت آنها تأیید شده، ظاهرا بیشتر از این سه نفر است. خبرگزاری ایرنا چند روز پیش با انتشار متن نامه سرگشاده‌ جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران به وزیر علوم در اعتراض به احکام صادر شده برای دانشجویان، نام ۱۴ نفر از آنان را با جزئیات اتهام‌شان به این ترتیب منتشر کرده بود. در این نامه به جز پریسا رفیعی از افراد زیر نیز نام برده شده بود:

سینا درویش عمران محکوم به ۸ سال حبس تعزیری، ۲ سال ممنوع‌الخروجی و محرومیت از فعالیت سیاسی، حضور در احزاب و دسته‌جات سیاسی و فضای مجازی؛ سها مرتضایی، ۶ سال حبس تعزیری، ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی؛ علی مظفری، ۸ سال حبس تعزیری، ۲ سال ممنوع‌الخروجی و محرومیت از فعالیت سیاسی، حضور در احزاب و دسته‌جات سیاسی، فضای مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات؛ سینا ربیعی، ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوع‌الخروجی؛ محسن حق‌شناس، ۲ سال حبس تعزیری؛ محمدقاسم الله‌یاری، ۲ سال حبس تعزیری؛ مرضیه امیری (در زندان و منتظر صدور حکم)؛ لیلا حسین‌زاده، ۶ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوع‌الخروجی (در زندان)؛ روح‌الله مردانی، ۶ سال حبس تعزیری، ۲ سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی و ممنوع‌الخروجی (در زندان)؛ کسری نوری ۱۲ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، ۲ سال تبعید به ثلاث باباجانی، ۲ سال ممنوع‌الخروجی، ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه‌ای (در زندان)؛ شیما انتصاری ۵ سال حبس تعزیری (در زندان) و خشایار دهقان که به گفته این نامه، تکلیف وی در ادامه تحصیل روشن نیست و تحصیل وی عملا با مشکل روبه‌رو شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به خودسوزی یک دانشجو در فرانسه؛ پردیس دانشگاه لیون۲ به اشغال معترضان درآمد

واکنش‌ها به درگذشت دخترآبی؛ از باشگاه «آ اس رم» تا جعفر پناهی

روایت معترضی که در بحبوحه جنبش «زن، زندگی، آزادی» ربوده شد؛ در اسارت بر دانشجوی بلوچ چه گذشت؟