ترامپ ورود مقام‌های ایران و بستگان آنها به آمریکا را محدود کرد

ترامپ ورود مقام‌های ایران و بستگان آنها به آمریکا را محدود کرد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این فرمان رئيس جمهوری آمریکا بار دیگر ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

آگهی

رئیس‌جمهوری آمریکا با صدور یک فرمان اجرایی بامداد پنجشنبه ورود مقام‌های ارشد حکومت ایران و بستگان آنها به آمریکا را تعلیق کرد. در این فرمان اجرایی ورود مقام‌های ایرانی و خانواده درجه آنها چه به عنوان مهاجر یا حتی برای اهداف غیرمهاجرتی موقتا ممنوع شده است.

در بخشی از این دستور رئيس جمهوری آمریکا آمده است: ««من تعلیق ورود مقام‌های ارشد حکومت ایران و اعضای خانواده درجه یک آنها به آمریکا به عنوان مهاجر یا غیرمهاجر را اقدامی در راستای منافع ایالات متحده آمریکا تشخیص می‌دهم.»

در این بیانیه دولت آمریکا بار دیگر حکومت ایران را حامی تروریسم خوانده و گفته است: «سپاه پاسداران و همچنین نیروی قدس به طور مستقیم در مناطق مختلف جهان دست به اقدام تروریستی می‌زنند.»

آقای ترامپ در این فرمان اجرایی همچنین گفته است: «اینجانب به موجب این فرمان، ورود مهاجرتی و غیرمهاجرتی اشخاص مشخص شده در بند ۱ این اعلامیه را برای منافع ایالات متحده مضر می‌دانم و ورود این افراد به آمریکا بایستی مشمول محدودیت‌ها و استثنائاتی باشد.»

این فرمان شامل حال افرادی که هم‌اکنون شهروند قانونی ایالات متحده‌اند و نیز کسانی که پناهندگی آنها پذیرفته شده نخواهد شد. دولت آمریکا گفته که این دستورالعمل، تا زمانی که وزارت خارجه وجود آن را لازم تشخیص دهد لازم‌الاجرا خواهد بود.

محدودیت مشابه برای ونزوئلا

دونالد ترامپ پیش از امضای این دستور در جریان یک نشست مطبوعاتی از تصمیم خود برای اعمال محدودیت سفر مقام‌های ایران و ونزوئلا به آمریکا خبر داده بود.

دستور وی برای منع سفر مقام‌های ونزوئلا به آمریکا از دستور محدودیت سفر مقام‌های ایرانی سختگیرانه‌تر به نظر می‌رسد. بنا بر آنچه در بیانیه کاخ سفید در این زمینه آمده است حتی مقام‌های نظامی و پلیس از درجه سرهنگ به بالا و کسانی هم که از همکاری با دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا سود مادی قابل توجه می‌برند مشمول این حکم خواهند بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین: تحریم شرکت‌های چینی مرتبط با ایران از سوی آمریکا «قلدری» است

تاکید آمریکا بر ادامه فشار بر ایران؛ پمپئو: به دنبال توافق هستیم

محاکمه تاریخی رئیس جمهوری سابق؛ دادستان پرونده: ‌ترامپ دست به توطئه‌چینی مجرمانه زده است