واکنش ایران به سخنان بوریس جانسون: فروش سلاح به عربستان را متوقف کنید

 واکنش ایران به سخنان بوریس جانسون: فروش سلاح به عربستان را متوقف کنید
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عباس موسوی: دولت انگلیس به جای تلاش بی‌ثمر علیه جمهوری اسلامی ایران، نسبت به توقف فروش سلاح‌های مرگبار به عربستان که خواسته بسیاری از مردم جهان است اقدام کرده و خود را از اتهام ارتکاب جنایت جنگی علیه مردم یمن برهاند.

آگهی

سخنگوی وزارت خارجه ایران روز دوشنبه به سخنان بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا که گفته بود حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی به احتمال زیاد کار ایران بوده است، واکنش نشان داد.

عباس موسوی درباره اظهارات جانسون گفت: «دولت انگلیس به جای تلاش بی‌ثمر علیه جمهوری اسلامی ایران، نسبت به توقف فروش سلاح‌های مرگبار به عربستان که خواسته بسیاری از مردم جهان است اقدام کرده و خود را از اتهام ارتکاب جنایت جنگی علیه مردم یمن برهاند.»

نخست‌وزیر بریتانیا که در راه سفر به نیویورک برای شرکت در اجلاس عمومی سازمان ملل متحد درباره نقش ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی سخن می‌گفت، همچنین افزود که ارتش بریتانیا ممکن است برای کمک به تامین امنیت عربستان سعودی به کمک آمریکایی‌ها برود.

واشنگتن ایران را متهم می‌کند که در حمله موشکی و پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو دست داشته است در حالی که ایران قویا این اتهام را تکذیب کرده است.

رهبران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بحران خلیج فارس در هفته جاری در نیویورک به سر می‌برند و برخی از کشورهای اروپایی مانند فرانسه تلاش دارند تا راه حلی برای کاهش تنش‌ها در منطقه پیدا کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون: ممکن است در نیویورک درباره ایران اتفاقی بیفتد

ظریف: ترامپ تحریم‌ها را لغو کند، همین هفته با روحانی دیدار می‌کند

کنعانی: ایران نیروی نیابتی ندارد اما اسرائيل نیابتی آمریکا است