Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دیپلمات فرانسوی متهم به مشارکت در حملات تروریستی به مسلمانان بازداشت شد

دیپلمات فرانسوی متهم به مشارکت در حملات تروریستی به مسلمانان بازداشت شد
دیپلمات فرانسوی متهم به مشارکت در حملات تروریستی به مسلمانان بازداشت شد Copyright عکس تزئینی است
Copyright عکس تزئینی است
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سیزده عضو دیگر این گروه افراطی پیش از این در سال گذشته میلادی به اتهام مشارکت در جرائم تروریستی و عضویت در باندهای تبهکاری دستگیر و بازداشت شده بودند و دیپلمات فرانسوی چهاردهیمن فردی است که در راستای تحقیقات این پرونده دستگیر می شود.

آگهی

یک دیپلمات فرانسوی که در سفارت کشورش در ال سالوادور خدمت می کرد به عضویت در یک جریان تند افراطی مسلمان ستیز و مشارکت در جرائم تروریستی متهم شده است.

خبرگزاری فرانسه روز جمعه به نقل از منابع قضایی نزدیک به این پرونده اعلام کرد که دیپلمات یاد شده مظنون به عضویت در یک هسته وابسته به جریان راست افراطی است که پیش از این طراحی حملاتی بر ضد مسلمانان در فرانسه را برعهده داشته است.

بر اساس این گزارش شواهد بدست آمده از همکاری دیپلمات فرانسوی با این گروه افراطی سبب شده تا وی در ماه ژوئن گذشته به مشارکت در فعالیت های یک باند تبهکاری تروریستی-جنایی متهم شود.

این دیپلمات پنجاه و یک ساله که از وی به عنوان مارک - آنتوان جی Marc-Antoine G نام برده شده روز یکشنبه دوم ژوئن هنگام بازگشت به فرانسه در فرودگاه شارل دو گل توسط ماموران پلیس از میان مسافران پروازی که از مادرید به زمین نشسته بود بیرون کشیده شدن و پس از دستگیری برای بازداشت به «لووراوا پره»، ناحیه ای در شمال غرب پاریس منتقل شد.

منابعی که فرانس پرس از آنها استناد کرده یادآور شده اند که این دیپلمات تنها یک هوادار ساده جریان افراطی نبوده بلکه به عنوان عنصری فعال در جنبش موسوم به «اقدام نیروهای عملیاتی»، آ- اف-او AFO عضویت داشته است.

گفتنی است که سیزده عضو دیگر این گروه افراطی پیش از این در سال گذشته میلادی به اتهام مشارکت در جرائم تروریستی و عضویت در باندهای تبهکاری دستگیر و بازداشت شده بودند و دیپلمات فرانسوی چهاردهیمن فردی است که در راستای تحقیقات این پرونده دستگیر می شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در جریان بازرسی از منازل متهمان این پرونده تعداد زیادی سلاح گرم کشف و ضبط شده است.

گروهک افراطی AFO که اعضای آنرا مردان و زنان ۳۳ تا ۷۰ ساله تشکیل می دهند و در سراسر خاک فرانسه هسته هایی برای خود تشکیل داده اند پیش از این عملیاتی برای حمله به مسلمانان در این کشور طرح ریزی کرده بودند. این گروه هدف راهبردی خود را مبارزه با «تهدید و خطر اسلامگرایی» عنوان کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راست افراطی فرانسه با هلیکوپتر و خودروهای شاسی‌بلند علیه مهاجران

فرانسه یک گروه نئوفاشیست را منحل اعلام کرد

نیمی از شهروندان آلمان و فرانسه اسلام را در تضاد با ارزش‌های جامعه خود می‌دانند