حمایت آنجلینا جولی از فیلم صحرا کریمی فیلمساز افغان حاضر در جشنواره ونیز

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
حمایت آنجلینا جولی از فیلم صحرا کریمی فیلمساز افغان حاضر در جشنواره ونیز

آنجلینا جولی بازیگر معروف هالیوود از صحرا کریمی، فیلمساز افغان که اثر او در جشنواره فیلم ونیز حضور دارد، حمایت کرد.

فیلم «حوا، مریم، عایشه» ساخته صحرا کریمی، قرار است امروز در جشنواره فیلم ونیز اکران شود. این فیلم در فهرست یکی از ۱۹ فیلم رقابتی افق‌های ونیز ۲۰۱۹ قرار دارد.

«حوا، مریم، عایشه» زندگی سه زن از سه قشر متفاوت جامعه در کابل امروز را به تصویر کشیده است.

آنجلینا جولی با ارسال پیامی درباره این حضور این فیلم در جشنواره ونیز گفت: «هر فیلمی که در افغانستان ساخته می‌شود، یک دستاورد است. در شرایطی که آینده افغانستان نامشخص است، این فیلم یادآوری می‌کند که میلیون‌ها زن افغان برای انتخاب‌هایشان در خانه‌ و در کل جامعه، لیاقت آزادی، استقلال و امنیت را دارند.»

تریلر فیلم حوا، مریم، عایشه ساخته صحرا کریمی

این بازیگر هالیوود که سفیر حسن نیت سازمان ملل نیز هست، درباره فیلم خانم کریمی افزود: «این فیلم تاثیرگذار که با ظرافت ساخته شده است، زندگی‌ زنان جوان در افغانستان امروز را روایت می‌کند. در فیلم، متانت، زیبایی و روح زنان افغان نشان داده می‌شود. زنانی که عشق، دوستی، خانواده، ازدواج و مادرانگی را هدایت می‌کنند.»

فتوکال فیلم حوا، مریم، عایشه در جشنواره ونیز

صحرا کریمی ضمن قدردانی از حمایت آنجلینا جولی، تصاویری از مراسم اکران فیلم در جشنواره ونیز را در حساب توییتر خود منتشر کرده است. در این فیلم خانم کریمی که بشدت احساساتی شده مورد تشویق مکرر حضار در سالن نمایش قرار می گیرد.

مریم افشار، حسیبا ابراهیمی و آروز آریاپور از بازیگران اصلی این فیلم هستند. تهیه کنندگی این فیلم را «کتایون شهابی» تهیه‌کننده ایرانی برعهده دارد.

پیش‌تر صحرا کریمی، درباره فیلمش به رسانه‌های افغانستان گفته بود: «اختیار تن و جسم خودرا داشتن، مادر شدن، مادر نشدن، خواستن یا نخواستن، این‌ها همه دغدغه‌هایی است که در این سال‌های جنگ، زنان افغانستان با خود حمل می‌کنند اما کسی درباره این موضوعات حرف نمی‌زند.»

صحرا کریمی اخیرا به‌‌عنوان رئیس افغان فیلم که تنها نهاد فیلمسازی دولتی افغانستان است، انتخاب شد.