رافائل نادال به نیمه نهایی یو اس اوپن راه یافت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
رافائل نادال به نیمه نهایی یواس اوپن راه یافت
رافائل نادال به نیمه نهایی یواس اوپن راه یافت   -   کپی رایت  رویترز

رافائل نادال، مرد شماره دو رنکینگ جهانی تنیس به جمع راه یافتگان به مرحله نیمه نهایی رقابت های تنیس آزاد اروپا اضافه شد.

تنیس‌باز اسپانیایی روز چهارشنبه در چارچوب مسابقات مرحله یک چهارم نهایی آخرین گرند اسلم فصل موفق شد دیه گو شوارتزمن، حریف آرژانتینی خود را شکست دهد و راهی نیمه نهایی شود.

این مسابقه که ۲ ساعت و ۴۷ دقیقه به طول انجامید در نهایت با برتری ۶ به ۴، ۷ به ۵ و ۶ به ۲ نادال به پایان رسید تا تنیس باز ۳۳ ساله اسپانیایی برای هشتمین بار به جمع چهار بازیکن نهایی این تورنمنت بپیوندد.

نادال پس از برتری در مسابقه مرحله یک چهارم گفت: «بله من در سه ست پیروز شدم اما این برتری به خصوص در دو ست نخست آسان به دست نیامد.»

رافائل نادال به همراه نواک جوکوویچ و راجر فدرر سه چهره بزرگ دنیای تنیس بودند که تا این مرحله از مسابقات یو اس اوپن پیش رفتند. راجر فدرر، مرد شماره سه جهان روز سه شنبه در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات تنیس اوپن آمریکا با شکست مقابل گریگور دیمیتروف بلغاری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

نواک جوکوویچ، مرد شماره یک جهان نیز در همین مرحله درحالی که دو بر یک از استن واورینکا، حریف سوئیسی خود پیش بود در سِت سوم به دلیل مصدومیت از ادامه مسابقه انصراف داد.

بیشتر بخوانید:

رافائل نادال که تاکنون سه بار جام قهرمانی یو اس اوپن را بالای سر برده برای راهیابی به فینال کار دشواری پیش رو ندارد. او باید با ماتئو بریتینی، تنیس باز ایتالیایی روبرو شود که در رنکینگ جهانی رتبه بیست و پنجم را به خود اختصاص داده است.